Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de Trafik Haftası Kutlanıyor

Çanakkale’de Trafik Haftası Kutlanıyor

Çanakkale’de “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” kutlamaları başladı.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Evi’nde ‘Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ dolayısıyla program düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, 2011 yılında Çanakkale’de 1701 trafik kazasının meydana geldiğini, bu kazalarda 20 kişinin öldüğünü, 1470 kişinin ise yaralandığını söyledi.

Bektaş, “Her meselenin merkezinde olduğu gibi her çözümün merkezinde de insan unsuru olduğu görülmektedir. Sürücü, yaya ve tüm yol kullanıcıları olmak üzere, trafik kazaları verilerine bakıldığında insan payının yüzde 95’in üzerinde olduğunu görmekteyiz. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü olarak temel amacımız insan hayatının korunmasıdır. Bilindiği üzere kentin huzur ve güvenliğinin devam etmesi için 2009 yılı içerisinde il merkezinde MOBESE, 2010 yılında ise elektronik denetleme sistemi (EDS) hayata geçirilmiştir. Kaza oranlarını ciddi katkılarını tespit ettiğimiz bu sisteme ilave olarak diğer caddelerde de uygulamaya konulması amacıyla çalışmalarımız sürdürülmektedir” dedi.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna ise konuşmasında, trafikte insan faktörünün önemine dikkat çekerek, “Trafikte karşılıklı hoşgörü ile tüm sorunların çözüleceğine inanmaktayım. Ülkemizde meydana gelen kazalarda, her yıl binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmektedir. Hükümetimiz buna önlem olarak kilometrelerce duble yol yapmış, ancak hız sınırlarını ihlal ederek kurallara uyulmaması nedeniyle, bu önlem kazaları önlemede yetersiz kalmıştır” dedi.
Konuşmaların ardından ise şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri ve sertifikaları verildi. Vali ve beraberindekiler, Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığında bağlı trafik ekiplerinin kullandığı araç ve gereçleri inceledi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir