“Çanakkale’de Turizmin Geleceği” Konuşuldu

“Çanakkale’de Turizmin Geleceği” Konuşuldu
11 Nisan 2019

10 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 18:00’da Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde konuşmacı İsmet Balkan ile “Çanakkale’de Turizmin Geleceği” başlıklı kent sohbeti gerçekleştirildi.

Yaklaşan turizm haftası sebebiyle de yer verilen etkinlikte Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği’nin başkanı olan İsmet Balkan dinleyicilere kentteki turizm alanındaki çalışmalardan bahsetti. Konuşmasına kendini tanıtarak başlayan İsmet Balkan ilk önce ÇATUD (Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği)’nin kısa olarak tarihçesine değindi. 1963 yılından itibaren faal olan ÇATUD’un önde gelenlerinin aynı zamanda Troia Festivali’ni ilk defa organize eden kişiler olduğunun altını çizen İsmet Balkan derneğin kurulduğu günden bugüne Çanakkale’de turizmin gelişmesine katkı sağlamaya çabaladıklarının altını çizdi.

Bu günlerde ise Troiathlon adında kültür ve sporun bir arada olduğu ikinci bir festivalin çalışmalarını yürüttüklerini dile getiren İsmet Balkan festivalin özelliklerini ve hedeflerini de konuşmacılar ile paylaştı. Konukların da katılımı ile şekillenen etkinlik 19:00’da sona erdi.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 17 Nisan 2019 saat 18:00’da “Kentte Bisiklet” süreli sergisinin ilk gün buluşması gerçekleştirilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir