Çanakkale’de Uluslararası Askeri Bandolar Barış Festivali

Çanakkale’de Uluslararası Askeri Bandolar Barış Festivali
19 Nisan 2010

Türk Silahlı Kuvvetleri, 16-25 Nisan 2010 tarihlerinde arasında Çanakkale Savaşları’nın 95’inci yılı etkinlikleri kapsamında, “Uluslararası Askeri Bandolar Barış Festivali”ni organize etti.

Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada, Çanakkale Savaşları’nın 95’inci yılı anma törenleri kapsamında bu yıl ilk kez, “Uluslararası Askeri Bandolar Barış Festivali”nin icra edileceği bildirildi.
Resmi geçit törenine Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Bölüğü ve bandolarının yanı sıra Avustralya, Fransa, İngiltere, Pakistan ve Yeni Zelanda Askeri Bandoları’nın da katılacağı açıklandı.

Uluslararası Askeri Bandolar Barış Festivali kapsamında; 23 Nisan 2010 tarihinde saat 10.00’da Çanakkale Şehir Stadyumu’nda bando gösterisi ve ardından şehir merkezinde festival yürüyüşünün gerçekleştirileceği, 24 Nisan 2010 tarihinde 09.00-11.15 saatleri arasında Mehmetçik Abidesi’ndeki resmi törene askeri bandoların katılacağı ifade edildi.

Askeri bandoların ayrıca 24 Nisan 2010 tarihinde 19.00-23.40 saatleri arasında Bigalı köyünde, “Uluslararası Askeri Bando Barış Festivali”nin icrasını yapacağı ve bu etkinlikte bando gösterilerinin yanında Türk halk müziği konseri, halk oyunları gösterisi, tiyatro ve Çanakkale Oratoryosu’nun da sergileneceği belirtildi.

Mehmetçik Abidesi’nde 24 Nisan 2010 günü 09.00-11.15 saatleri arasında düzenlenecek törenlerde ise yine bu yıl ilk defa Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı gemilerinin boğaz geçişi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçaklarının, Kara Kuvvetleri ve Özel Kuvvetler Komutanlığı helikopterlerinin geçit töreni ve Türk Yıldızları’nın gösterisi yapılacak.

Çanakkale Savaşları’nın 95’inci yıl anma törenleri kapsamında icra edilecek “Uluslararası Askeri Bando Barış Festivali” ve diğer etkinliklere bütün vatandaşların davetli olduğu açıklandı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir