Çanakkale’de Uyuşturucu Operasyonu

13 Kasım 2008

ÇANAKKALE?de polisin il merkezi ve Gelibolu ilçesinde uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlediği operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile Gelibolu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aylar süren çalışmaların ardından uyuşturucu sattıkları belirlenen kişilerin ev ve iş yerlerine bugün saat 06.00 sıralarında operasyon düzenledi. Daha önce de aralıklarla aynı kişilere yönelik operasyonlar gerçekleştiren ekipler, bu kez 100 polisin görev aldığı eşzamanlı baskınlarla Çanakkale il merkezinde 2, Gelibolu?da 14 kişiyi gözaltına aldı. Narkotik köpeklerinin de katıldığı operasyonda az miktarda esrar maddesi ele geçirilirken, ?Uyuşturucu ticareti yapmak için örgüt kurmak, uyuşturucu kullanmak ve kolaylaştırmak? iddiasıyla gözaltına alınan zanlılar, sorgulanmak üzere Çanakkale Emniyet Müdürlüğü?ne getirildi.

O.T., S.D., O.A., Ö.T., N.A., N.D., A.İ., L.G., G.D., Y.T., S.K., M.B., D.S., V.T., M.B., M.K.?nin ifadelerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

[Haber Kaynağı: hurriyet]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir