Çanakkale’de Uyuşturucu Tacirlerine Şafak Operasyonu

07 Ocak 2009

Çanakkale’de Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği geniş kapsamlı uyuşturucu operasyonunda 55 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre Çanakkale’de uyuşturucu satıcılarını uzun süredir takibe alan Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sabah saatlerinde il merkezi ile Eceabat ilçesinde belirlenen ev ve iş yerlerine operasyon düzenledi. Sabah 06.30 sıralarında 220 polisin katılımıyla başlayan operasyonda, 6’sı Eceabat ilçesinde olmak üzere toplam 55 kişi gözaltına alındı. Panzerlerin de kullanıldığı baskınlarda gözaltına alınan şahıslar, polis merkezine sığmamaları nedeniyle Bölge Trafik İstasyonu arkasında bulunan spor salona götürüldü. Şahısların sorgusunun devam ettiği, olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü açıklandı.
İHA

[Ek Kaynak: Milliyet]

Çanakkale?de bu sabah uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyon düzenlendi. 250 polisin gerçekleştirdiği ve panzerlerin de kullanıldığı operasyonda, çoğunluğu Fevzipaşa Mahallesi’nde 93 adrese saat 06.30?da eş zamanlı baskın yapıldı. Narkotik köpeği Şila’nın aramalara katıldığı operasyonda kadınlı erkekli 70 kişi gözaltına alındı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM), 6 aydır yürüttüğü soruşturma kapsamında, uyuşturucu ticareti yaptıklarını belirlediği kişilere yönelik ?Torbacı? adı verilen operasyon için bu sabaha karşı harakete geçti. Çanakkale’de esrar ve uyuşturucu hapları temin edip, piyasaya, ?Torbacı? tabir edilen yöntemle süren, çeşitli eğlence merkezleri, bar ve okul çevrelerinde uyuşturucu madde sattıkları belirlenen, çıkar amaçlı suç örgütü kurdukları iddia edilen kişilere yönelik operasyon sırasında kadınlı erkekli 70 kişi gözaltına alındı.

Çanakkale Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Özdemir Kaşka?nın yönettiği operasyona KOM, asayiş, çevik kuvvet, güvenlik, TEM şubeleriyle karakollarda görevli toplam 250 polis katıldı. Büyük bir bölümü Fevzipaşa Mahallesi’ndeki adreslere yapılan operasyonda, herhangi bir çatışma olasılığı gözönüne alınarak panzer de kullandı. Polislerin çelik yelek giydikleri ve çoğunun elinde MP-5 olduğu görüldü. 93 adrese yapılan operasyonda zanlıların çoğu pijama ve atletleriyle gözaltına alındı. Operasyonun sürdüğü belirtildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir