Çanakkale’de Van’daki Depremzedeler İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı

24 Ekim 2011

AKUT Çanakkale ekibi Çanakkale Belediyesi ile işbirliğinde Van’daki depremzedeler için yardım kampanyası başlattı.

AKUT yetkilileri deprem bölgesinde arama kurtarma faaliyetlerine devam ederken, depremzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Çanakkale AKUT ekibi olarak bir yardım kampanyasının başlatıldığını açıkladı. Yetkililer AKUT Çanakkale ekibinin, Çanakkale Belediyesi ile yaptığı görüşmeler sonucunda, Çanakkale Belediyesi Sosyal Markette Van depremzedelerine yardım masası oluşturulduğunu belirterek, “Depremde mağdur olan vatandaşlarımıza yardımcı olmak isteyen Çanakkaleliler, Çanakkale Belediyesi Sosyal Markette oluşturulan AKUT depremzedelerle dayanışma yardım masasına başvurmaları halinde yardımlar ilk elden yardım sahiplerine ulaştırılacak. Yardım masasında iki AKUT gönüllüsü görev yapacak ve ihtiyaç duyulan malzemelerin kabulünü gerçekleştirecek.

Acil ihtiyaçlar içinde kışlık kıyafetler (kazak, pantalon, mont, kaban, bere, atkı,çorap), bebek ve çocuk kıyafetleri, battaniye, çadır, katalitik soba gibi malzemeler yer alıyor. Ayrıca yardımseverler nakdi yardımlarını da makbuz karşılığı AKUT yardım masasına iletebilecekler. Cep telefonlarından 2930’a AKUT yazıp gönderilmesi durumunda da AKUT’a deprem bölgesinde değerlendirilmek üzere 5 TL yardımda bulunulabilecek. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için 0 549 747 21 11 numaralı telefondan bizlere ulaşılabilir” dedi.

KÜÇÜKKUYU’DAN VAN’A YARDIM
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde belediye, Van’da meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için topladığı yardım malzemelerinin ilk bölümünü bölgeye gönderdi.

Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, bölgeye ilk etapta 50 battaniye ve 50 koli gıda maddesinin PTT Kargo aracılığıyla gönderildiğini belirterek, “Van’daki vatandaşlarımıza bu zor günlerinde milletçe bir araya gelip yardım etmeliyiz. Bu vesile ile bende tüm Küçükkuyulu yardımseverleri bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum. Van’daki depremzedelere yardım etmek isteyen vatandaşlarımız belediye binamıza ve Belediye Garajı’na müracaat edebilirler” dedi.

BİGA’DA VAN’A YARDIM KAMPANYASI
Biga Kaymakamlığı, Van’da meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlara yardım kampanyası başlattı.

Biga Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda yardım kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulunan Kaymakam Fatih Genel, depremde zarar görenlere ilçe halkının elinden gelen yardımı yapacağına inandığını belirtti. Toplantıya katılan Biga ve belde belediye başkanları, daire amirleri, oda ve borsa yetkilileri ile sivil toplum kuruluşlarına bağlı mensuplar da kampanyaya tam destek kararı verdi. Vatandaşların yardım malzemelerinden gıda sınıfına girenler sosyal market ve eski itfaiye binasında toplanırken, giyim malzemeleri ise Ticaret Borsası binasında toplanacak. Öte yandan Kaymakam Genel, Van’a gönderilecek giysilerin kullanılmamış olmasına dikkat etmeleri konusunda hatırlatmada bulundu. Yardım konvoyu Pazar günü saat 08.00’de Ticaret Borsası önünden hareket edecek.

GELİBOLU’DAN VAN’A BİR KAMYON YARDIM
Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde toplanan 1 kamyon yardım malzemesi deprem felaketinin yaşandığı Van’a gönderildi.

Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Van’daki yaşanan deprem sonrasında tüm yurtta olduğu gibi ilçede de yardım kampanyası başlatıldığını belirterek, “Kaymakamlık, belediye ve kamu kurum kuruluşlarının katılımları ile gerçekleştirilen kampanyada bir hafta içerisinde toplanan yardımları Van’a gönderiyoruz. Bizde depremzede kardeşlerimize Gelibolu halkı olarak yardım elimizi uzattık. İnşallah ülkemiz bir daha böyle bir acı yaşamaz” dedi.

İlçeden toplanan 326 koli giyecek, 35 koli çocuk kıyafeti, 10 koli ayakkabı, 3 koli erzak, 7 adet katalitik soba, 1 koli çocuk bezi, 39 battaniye ve 3 adet halı Kaymakam Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Mustafa Özacar, İlçe Milli Eğitim müdürü Haki Mutlu, Kızılay Gelibolu Şube başkanı Fahrettin Öztürk, Ak Parti İlçe Bakanı İsmail Ege, CHP İlçe Başkanı Nihat Öner’in katılımı ile kamyona yüklenerek Van’a gönderildi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir