Çanakkale’de Vergi Haftası Etkinlikleri Başladı

27 Şubat 2012

23. Vergi Haftası Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı.

Etkinlikler sabah Defterdar Sacide Şakar, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ve Ticaret Borsası temsilcilerinin Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla başladı. Sağanak yağmur sebebiyle güçlükle gerçekleştirilen tören saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Çanakkale Defterdarı Sacide Şakar ve beraberindekiler Cumhuriyet meydanındaki törenin ardından Vali Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti. Vergi Haftası kutlamalarıyla ilgili olarak Vali Tuna’ya bilgi veren Defterdar Sacide Şakar, hafta boyunca yapılacak çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Tuna da vergi bilincinin önemine değinerek, özellikle çocuklara bu bilincin aşılanması için gerekli çalışmalara ağırlık verilmesini istedi. Defterdar Sacide Şakar, valilik ziyaretinin ardından ise Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile Boğaz ve Garnizon Komutanlığını ziyaret etti.

Çanakkale’deki Vergi Haftası etkinlikleri hafta boyunca çeşitli programlar ile devam edecek.

GELİBOLU’DA VERGİ HAFTASI KUTLAMASI
Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde de Vergi Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

İlçedeki törenler sabah Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Gelibolu Vergi Dairesi Müdürü Osman Ercan Aydın, vergi dairesi ve mal müdürlüğü çalışanlarının da katılımı ile gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Kutlamalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Vergi Dairesi Müdürü Osman Ercan Aydın, verginin Türkiye’nin kalkınmasındaki önemi ve ekonominin büyümesindeki rolünün toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi gerektiğini belirterek, “Bu sebeple vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığı kamuoyuna kazandırılmalı. Bu nedenle hafta kapsamında çeşitli ziyaretler yapılarak verginin önemi hakkında bilgiler verilecek” dedi.

ÇAN’DA VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI
23. Vergi Haftası Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’nin Çan ilçesinde de kutlanmaya başlandı.

Çan’daki kutlamalar Vergi Dairesi Müdürü Yusuf Yazan ile Vergi Dairesi ve Çan Mal Müdürlüğü personelinin Atatürk Anıtı’na çelenk koyması ve saygı duruşu eşliğinde İstiklal Marşı’nı okumaları ile başladı. Ardında vergi dairesinde kutlamalar kabul edildi. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kaymakam Hasan Gözen’i makamında ziyaret eden Vergi Dairesi Müdürü Yusuf Yazan ve beraberindekiler hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi. Yazan ve Çan Vergi Dairesi personeli hafta boyunca Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemali Ergin ile Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Güner’i ziyaret edecek. Çan Vergi Dairesi Müdürü Yusuf Yazan ve personeli, 1 ve 2 Mart tarihlerinde ise okul ziyaretleri yaparak öğrencilere vergi konulu konuşmalar yapacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir