Çanakkale’de Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti

09 Ekim 2011

Çanakkale’de gece başlayan ve sabah saatlerinde hızını arttıran sağanak yağmur etkili olurken, Lapseki ilçesinde devlet hastanesinin yemekhane ve arşiv kısmını su bastı.

Çanakkale’de İl merkezi ile birlikte ilçelerde de etkili olan sağanak yağmur aralıklarla etkisini sürdürüyor. Cadde ve sokakların sular içinde kaldığı il merkezinde, belediye ekipleri, bazı sokaklarda aşırı şekilde biriken suları ve tıkanan rögarları açmaya çalışıyor.
Lapseki ilçesinde de sağanak yağmur sebebiyle devlet hastanesinin zemin katındaki yemekhane ile arşiv kısmı sular içinde kaldı. Belediye ekipleri hastanenin zemin katındaki suları tahliye etmeye çalışıyor.

Öte yandan, Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise, sağanak yağmurun eksisini sürdüreceğini belirterek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

İl merkezine 24 saatte 76 kilogram yağışın düştüğü Çanakkale’de cadde ve sokaklar sular içinde kalırken, bazı binaların bodrum katlarını su bastı.

Şehir merkezinde dün sabah saatlerinde başlayan yağmur gece boyunca etkisini sürdürdü. Cadde ve sokakların göle dönmesi sebebiyle karşıdan karşıya geçmek mümkün olmadı. 24 saatte metrekareye 76 kilogram yağışın düştüğü Çanakkale’de bazı ev ve iş yerlerinin bodrum katları sular içinde kalırken, sokaklar dereye döndü. Belediye ekipleri tıkanan rögarları açmak için büyük gayret sarf etti.

Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri sağanak yağışın gün boyu devam edeceğini belirtirken, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bu arada, sağanak yağmur ile birlikte etkili olan fırtına deniz ulaşımını da olumsuz yönde etkiliyor. Gökçeada’dan sabah 07.15’de yapılması gereken Kabatepe seferi, Kabatepe’den saat 10.00’da yapılması gereken Gökçeada vapur seferleri fırtına sebebiyle iptal edildi. Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş yetkilileri bu hatlar dışında diğer hatlarda vapur seferlerinin normal olarak yapıldığını açıkladı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir