Çanakkale’de Yaklaşık 5 Bin Kişi Şehitler İçin Yürüdü

Çanakkale’de Yaklaşık 5 Bin Kişi Şehitler İçin Yürüdü
20 Ekim 2011

Çanakkale’de yaklaşık 5 bin kişi, Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe yönelik eş zamanlı saldırıları protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen eylem için Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen yaklaşık 5 bin kişi, sloganlar atarak terörü lanetledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan eylemde bir konuşma yapan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğrencisi Doruk Aloğlu, son yaşanan terör olayında şehit olan Mehmetçikleri unutmayacaklarını belirterek, her gün çıkarılan yeni yasalarla teröristlere destek verildiğini, bu sebeple de terörün bitmesinin mümkün olmadığını iddia etti. Şehitlerin isimlerinin tek tek okunduğu eylemde, katılımcılar gözyaşları içinde hep birlikte “Burada” diye bağırdı.

Eylemin sona ermesinin ardından, yaklaşık 5 bin kişi Çarşı Caddesi istikametinden kordon boyuna doğru sloganlar atarak yürüdü. Emniyet birimlerinin de güvenlik önlemi aldığı eylem, olaysız sona erdi.

Bu arada eyleme destek veren Çanakkaleli taksiciler de bayraklarla donattıkları arkaçları ile konvoy düzenledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir