Çanakkale’de Yanan İntepe Ormanları Ağaçlandırıldı

16 Şubat 2009

Orman yangınları konusunda en hassas bölgelerin başında yer alan Çanakkale’de merkeze bağlı İntepe beldesinde geçtiğimiz yıl içinde meydana gelen yangında tahrip olan bin 464 hektar alanın yüzde 90?lık kısmı ağaçlandırıldı.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri 30 Temmuz 2008 tarihinde merkeze bağlı İntepe beldesinde çıkan orman yangınında tahrip olan bin 464 hektarlık alanda temizlik çalışmalarının ardından fidan dikim işine başlandığını belirterek, ?Yangının ara verilmeden bölgede arazi temizleme çalışmalarına başlandı. Kısa sürede tamamlanan temizlik çalışmalarından sonra ise bölgede fidan dikimine başlandı. Yapılan çalışmalarda bin 464 hektarlık alanın yüzde 90?lık kısmına fidan dikerek ağaçlandırdık. Geri kalan yüzde 10?luk kısımda da çalışmalarımız devam ediyor. Yine geçtiğimiz yıl Gelibolu Yarımadası?nda meydana gelen orman yangınında tahrip olan bölgede ise fidan dikim işlemleri tamamlandı.

Çanakkale ve yöresinde yanan ormanlık alanların yeniden yemyeşil hale gelmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir