Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’de ‘Yargı Bağımsızlığı’ Konulu Söyleşi Düzenlendi

Çanakkale’de ‘Yargı Bağımsızlığı’ Konulu Söyleşi Düzenlendi

Çanakkale Belediye Başkan Vekili Avukat Muharrem Erkek, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Deniz Yıldız proje grubu öğrencileri ile ?Yargı Bağımsızlığı? konulu bir söyleşi yaptı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği?nin toplantı salonunda gerçekleşen söyleşide Başkan Vekili Avukat Muharrem Erkek, yargı bağımsızlığının önemine değinerek, ?Hukuk bir bilimdir. Önemli olan bir devletin hukuk devleti olması ve hukukun üstünlüğü prensibiyle işlemesidir. Bizim sistemimizde daha çok kanunlar ve genelgeler önem kazanıyor. Bu doğru bir sistem değil. Hukukun temel ilkeleri ve evrensel boyutu var. Hukuk bilimine uygun hareket etmek gerekir. Biliyorsunuz bazı kararlar Anayasaya aykırı olduğu için Anayasa Mahkemesi?nce iptal edilir? dedi. Erkek, konuşmasını yargı bağımsızlığı konusuyla ilgili Anayasa?nın bazı bağlayıcı maddelerinden örnekler vererek tamamladı. Söyleşi sonunda ise Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Deniz Yıldızı Proje Grubu öğrencileri Başkan Vekili Avukat Muharrem Erkek?e etkinlik sebebiyle teşekkür belgesi verdi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir