Çanakkale’de Yaşlılar Haftası Etkinlikleri

23 Mart 2009

Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık ve Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, 8-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeniyle Yaşlı Hizmet Merkezini ziyaret etti.

Ziyaret ile ilgili açıklamada bulunan Vali Abdülkadir Atalık, Yaşlı Hizmet Merkezi üyelerinin yaşlılar haftasını kutlayarak, ?Yaşlılık doğal bir gelişim. Yaşlıların yaşam kalitesini yüksek tutmak sadece devletin değil, herkesin sorumluluğu altında. Bu sebeple kültürel değerlerimiz içerisinde yaşlılarımıza saygı göstermemiz lazım? dedi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Doğan Höke ise yaptığı konuşmada Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Yaşlı Hizmet Merkezi?nde 60 yaş üstü 191 üyesinin bulunduğunu belirterek, ?Yaşlıların hayat kalitelerini arttırmaya yönelik sosyal aktivitelerin gerçekleştirildiği merkezimizde 18-24 Mart Yaşlılar Haftasını çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Bu kapsamda 2. Bahar Korusu Emekli Öğretmen Melek Şankartal yönetiminde mini bir konser verdi. Ziyarette ayrıca Yaşlı Hizmet Merkezi üyesi Ayşe Özyurt hafta programları kapsamında gezdikleri Truva ve Arkeoloji Müzesi gezisiyle ilgili izlenimlerini aktardı? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir