Çanakkale’de Yaz Bilim Kampı Başladı

Çanakkale’de Yaz Bilim Kampı Başladı
06 Temmuz 2009

TÜBİTAK?ın “Doğa Eğitimleri ve Bilim Okulları” proje destekleme programı kapsamında proje yürütücülüğünü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMO) Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanlarından Öğretim Görevlisi Arzu Bayındır’ın yaptığı “Bilim Yanıbaşımızda Eğlenceli Yaz Bilim Kampı-2009” Bilim Kampı başladı.

Proje Yürütücüsü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMO) Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanlarından Öğretim Görevlisi Arzu Bayındır, kampın 6 Temmuz -1 Ağustos tarihleri arasında 4 dönem halinde yapılacağını belirterek, ?Kampımızın birinci döneminde Çanakkale il merkezi ve merkeze bağlı köylerin yanısıra Ankara?nın il ve çevresinden 32 öğrenci katılıyor. 12 yaş öğrencilerini bilimle tanıştırmak istediğimiz 6 günlük kampımızın ilk dönemi 11 Temmuz Cumartesi günü sona erecek. Daha sonra ise ikinci gruplar gelecek? dedi.

Arzu Bayındır, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Anafartalar, Terzioğlu ve Dardanos kampusü ile ilin doğal ve kültürel kaynaklarının eğitim amaçlı kullanılacağını da belirterek, ?Program sualtı dünyası, gökbilim atölyesi, fen ve doğa, buluş atölyesi, eğlenceli matematik, drama, evren ve biz, vücudumuz ve biz, üretim ve biz, hareket eğitimi, sanat eğitimi ve serbest zaman etkinlikleri temalarından oluşacak. Bu etkinlik sayesinde “Bilim Yanıbaşımızda” sloganıyla öğrencilerde farkındalık ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu kapsamda dershane ve laboratuarlar bazen doğanın kendisi, bazen müze, bazen Su Ürünleri Fakültesi ve Eğitim Fakültesi laboratuarları, bazen Astrofizik Araştırma Merkezi Ulupınar Gözlemevi ve arkeoloji kazı alanı olacak. Gözleme dayalı, yaparak yaşayarak öğrenme sentezci bir yaklaşım ön planda tutulacak? dedi.

4 grup halinde gerçekleştirilecek kampa her dönem 32 öğrencinin katılacağını da belirten Bayındır, 1 Ağustos tarihinde sona erecek kamptan toplam 128 öğrencinin yararlanacağını sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir