Çanakkale’de Yeni Spor Salonu Sevinci

Çanakkale’de Yeni Spor Salonu Sevinci
20 Nisan 2009

Çanakkale?de Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Esenler Mahallesinde yapımı süren bin 500 kişi kapasiteli spor salonu inşaatının 19 Mayıs?ta hizmete girmesi için çalışmalara hız verildiği açıklandı.

Çanakkale Gençlik Spor İl Müdürü Doğan Anşin, Esenler mahallesinde yapımı devam eden kapalı spor salonu inşaatında son aşamaya gelindiğini belirterek, ?45 kişilik bir ekiple devam eden inşaat çalışmaları hemen hemen tamamlanmış durumda. Son aşama olan salonun zemininin yapımı konusunda ilgili birimlerle görüşüyoruz. Müteahhit firma bu çalışmaları 10 gün içinde tamamlayacağını bizlere söyledi. Bin 500 kişi kapasiteli 3 tarafı tribünlü spor salonumuz standart ölçülere sahip. Bu sebeple ulusal ve uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yapabilecek bu spor salonumuz bölgemiz açısından da büyük önem taşıyor. Çevre düzenleme çalışmalarının da tamamlanması ile birlikte salonumuz çok güzel bir görünüme kavuşacak. Spor salonumuzu 19 Mayıs törenleri öncesi açmayı planlıyoruz? dedi.

Doğan Anşin, yeni spor salonunun hizmete girmesinin ardından şuan kullanılan salonun ise sporcuların antrenmanlarında kullanılacağını sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir