Çanakkale’de Yeni Yıl Kutlamaları

01 Ocak 2009

Çanakkale’de vatandaşların bir kısmı evlerinde ve eğlence mekanlarında 2009 yılını karşılarken, bir kısmı yeni yıla çalışarak girdi.

Çanakkale’de boğaz hattında deniz ulaşımını sağlayan arabalı vapurlarında görev yapan gemi kaptanları, gece boyunca Asya ile Avrupa arasında sefer yaparak yolcu ve araçları taşıdı. Yeni yıla görev başında girmeye hazırlanan gemi kaptanları ile GESTAŞ A.Ş. çalışanları, vapurların düdüklerini çalarak kutlamalara ortak oldu.

Bu arada itfaiye, hastane ve emniyet mensupları da 2009 yılına çalışarak girdiler. 112 Acil servis çalışanları, gece boyunca gelen ihbarları değerlendirerek acil hastaları hastaneye taşıdı.

YILBAŞINI TEKNE İÇİNDE KUTLUYORLAR

Bu arada, Çanakkale Limanı’nda bağlı bulunan “Tafi” isimli teknede 3 yıldan buyana yakınları ile yeni yılı sucuk partisi ile kutladığını kaydeden Serdar Oğuz, bu yılda aynı geleneği sürdürdü. Teknesini ışıklandırarak süsleyen Serdar Oğuz, gece boyunca sucuk ekmek partisi ile 2009 yılını teknesinde arkadaşları ile birlikte kutladı.

Çanakkale’de eğlence mekanları da doldu taştı. Oteller ile diğer eğlence mekanlarına akın eden vatandaşlar, 2009 yılını eğlenerek karşıladı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir