Çanakkale’de YGS Heyecanı

Çanakkale’de YGS Heyecanı
11 Nisan 2010

Türkiye genelinde 1 milyon 512 bin 450 üniversite adayının katıldığı ve bu yıl ilk kez uygulanan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Çanakkale?de de yapıldı. Sınava geç kalan bazı öğrencilerin zor anlar yaşadığı sınavda bazı okullarda katılımın az olması dikkat çekti.

Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de sabah serken saatlerden itibaren sınava girecekleri okulların önüne akın eden öğrenciler, saat 09.20 sıralarında salonlara alınmaya başlandı. Üzerleri tek tek aranan öğrencilerin cep telefonlarıyla içeriye girmelerine izin verilmedi. Yanlarında cep telefonlarını getiren bazı öğrenciler ise telefonlarını yakınlarına ve okulların kantinlerindeki görevlilere teslim etti. Heyecanlı oldukları gözlenen adaylardan bazıları ise sınavın başlayacağı saat olan 10.00 sıralarında okullara gelince zor anlar yaşadı. Bazı adaylar geç kaldığı sınav salonlarına koşarak giderken, bazı okullarda ise sınava katılımın az olması dikkat çekti.

Üniversite adayları, Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testlerinden yöneltilecek 40’ar soruyu cevaplamak için 160 dakika ter dökecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir