Çanakkale’de ‘Yüzme Günleri Etkinlikleri’ Düzenlenecek

Çanakkale’de ‘Yüzme Günleri Etkinlikleri’ Düzenlenecek
08 Eylül 2013

Türkiye Yüzme Federasyonu ve Turkcell’in işbirliğiyle 17 ilde düzenlenecek ‘Yüzme Günleri Etkinlikleri’nin bir ayağı da Çanakkale’de düzenlenecek.

Çanakkale’de 29 Eylül Pazar günü Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşecek olan ‘Yüzme Günleri Etkinlikleri’ kapsamında yetenekli sporcuları tespit etmek amaçlanıyor. Çanakkale Yüzme İl Temsilcisi Yusuf Eroğlu etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada “Gençlik ve Spor Bakanlığımız, yüzme federasyonumuz, Turkcell ve gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüklerimiz vasıtasıyla yüzme sporunu tabana yaymak, yüzmeyi halka sevdirmek ve yetenekli sporcuları tespit etmek amacı ile ‘yüzme günleri etkinlikleri’, Adana, Gaziantep, Trabzon, Giresun, Kayseri, Sivas, Van, Konya, Sakarya, Denizli, Kocaeli, İstanbul, Çanakkale, Kastamonu, Çankırı, Aksaray ve Kırıkkale il müdürlükleri havuzlarında düzenlenecektir. Yarışmalar yüzme şenliği şeklinde düzenlenecek olup, yarışma sırasında Turkcell tarafından müzik ve gösteriler düzenlenecek, katılımcı sporculara çeşitli hediyeler verilecektir.” dedi.

Türkiye Yüzme Federasyonu ve Turkcell’in işbirliğiyle 17 ilde düzenlenecek tarama çalışmasına, ABD’li eski ünlü yüzücü Michael Phelps’in antrenörü Bob Bowman başdanışmanlık yapacak.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir