Çanakkale’deki Proje Ve Çalışmalarda Son Durum!

23 Temmuz 2016

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Esenler Mahallesinin farklı noktalarında çalışmaları devam eden Sağlıklı Yaşam Parkı, Yörem Meyve Bahçesi ve Taziye Evi Alanını teknik ekiple birlikte inceleyerek, çalışmalara ilişkin bilgiler aldı.
Yaşam Parkında Tematik Bölümler Yer Alacak
Çalışmalar doğrultusunda, Esenler Mahallesi Özgürlük Caddesi Esenler Piknik Alanı karşısındaki yaklaşık 11 bin metrekarelik alanda projelendirilen Sağlıklı Yaşam Parkının inşaat faaliyetleri tüm hızıyla sürüyor. 952 metre kare kapalı inşaat alanı olan projede açık tenis kortu, yarı kapalı buz pisti, ulusal müsabakalara imkân sağlayan kay kay platformu, basketbol sahası, voleybol sahası, açık alan düzenlemeleri, çocuk oyun alanı, açık alan içerisinde engelli fitness alanı, yürüyüş parkuru ve bütün açık alana hizmet eden kapalı fitness alanı, kafeterya ve soyunma odalarıyla pek çok aktivitenin gerçekleştirilebileceği tematik bölümler yer alacak.
park
300 Ağaç Bulunuyor
Esenler Mahallesi Ahmet Piriştina Caddesi ile Özlem Kayalı Sokak kesişiminde bulunan yaklaşık 4 bin metrekarelik alanda ise Yörem Meyve Bahçesi için çalışmalar devam ediyor. 21 çeşit, yaklaşık 300 ağacın yer alacağı proje, çocukların meyveleri dalında görüp toplayabileceği, doğal bir alan olarak kente kazandırılacak.
meyve
Cenaze Günlerinde Hizmet Verecek
Öte yandan, Esenler Mahallesi İMC Kooperatifi arkasında bulunan 1580 m2 alana sahip taşınmaz üzerine yapılması planlanan Taziye Evi için de yerinde incelemelerde bulunuldu. Proje kapsamında, mahalle sakinlerinin cenaze günlerinde hizmet verecek, yemek dağıtımı ve diğer organizasyonların yapılmasına imkan verecek mekan tasarımı hedefleniyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir