Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’den Türkiye’ye Bir DÜŞ…

Çanakkale’den Türkiye’ye Bir DÜŞ…

Günün birinde yürümeyi, dolaşmayı, keşfetmeyi seven bir macera tutkunu facebook?ta kendi gibileri bulmak için bir grup açıyor. ?Sırt Çantamı Alıp Yollara Düşmek İstiyorum.? Bir yazının en önemli yeri başlığıdır. Bu bir metin olsaydı başlığı ancak bu kadar güzel olurdu. Aslında avukat olmak için gün sayan Ali Furkan Oğuz adlı maceracının kurduğu bu gruba bugüne kadar 6892 kişi üye olmuş. Herkesin içinde saklı hayalleri ortaya dökmesine sebep olmuş farkında olmadan.

Kendisi de bu durumunun şaşkınlığında olan Oğuz, kolay iletişime geçilen, samimi ve zeki biri. Kendi çalışma temposunun yoğunluğu içinde bile olsa bu hayallerinden vazgeçmeyerek hayatı yaşanabilir kılma çabasında. Ama bu eylemini bencilce değil, başkalarıyla da paylaşarak yapmakta.

Çeşitli tesadüflerle bu grubu oluşturan Oğuz ve arkadaşlarıyla tanışma imkanı buldum. Öncelikle olarak iş ile ilgili başlayan bu iletişim arkadaşlığa dönüştü. Çevresindekileri de kendi hayal dünyası ile büyüleyen bu topluluk üyeleri, sadece hayal kurmayıp bunu hayata da geçiriyorlar.

?Sırt Çantamı Alıp Yollara Düşmek İstiyorum – DÜŞ YOLA.? Çanakkale ekibi Yalı Hanı Sanat İstasyonu?nda geçtiğimiz cumartesi bir tanışma gecesi düzenledi. Katılımın Çanakkale?de yaşayanlarla sınırlı kalmasına rağmen tatmin edici bir kitleye ulaşıldı. Macera tutkunu müzik gruplarının sahne aldığı gecede toplanan parayla en kısa sürede grubun web sitesi hazırlanacak. Böylece daha geniş kitlelere ulaşılacak.

Yakında gerçekleşecek olan ?PİPPA İÇİN DÜŞ YOLA? yürüyüşü için hazırlıklarını hızla sürdüren grup üyeleri bu konuda Çanakkale?den ve Çanakkalelilerden destek bekliyor.

Filtreler:

Yorumlar

Ş.ODABAŞI (09/03/2009 20:22)

Yolun gerisinde bizde varız. Arasıra dönüp geriye bakarsanız. Bizde düşeriz yollara. Elimize bir değnek alırız. Üç ayaklı.Düşeriz yollara. Bu oluşum ilgimi çekti. Aklına gelenlere, düşünenlere aklını "yola koyanlara" selam olsun.

Ali Furkan Oğuz (09/03/2009 00:29)

Sevgili dostum Selin, çok teşekkürler bu güzel cümlelerin için. Gerçekten harika bir gece idi. Başta sen olmak üzere emeği geçen tüm Yalı Hanı personeline teşekkürler. Bir diğer teşekkürü de değerli yöneticilerimizden Fadim Koçak hak ediyor. O büyük özverisi ve çalışma azmi olmasa idİ başaramazdık. Ayrıca, bu güzel sitenin kurucusu değerli dostum Onur Özer'in de katkılarını azımsayamayız. Çok teşekkürler. Maceralarımız devam edecek.

Fadim Koçak (08/03/2009 23:27)

Sırt Çantamı Alıp Yollara Düşmek İstiyorum ' a Karaman'da dahil olmuştum henüz çok yeniydi ve yöneticisinin Çanakkalede olduğunu bilmiyordum. Bir süre sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesini kazandım. Ve geldikten sonra gruptakilerle tanıştım, iyiki de tanıştım şimdi çok daha aktifiz... üniversitemde topluluk kurulum aşamasında her şey güzel gidiyor düşlerimiz gerçek oluyor... teşekkürler Ali Furkan Oğuz

Onur Özer (08/03/2009 23:33)

'Çanakkale İçinde' olarak ucundan kıyısından sponsorlarından biri olduğumuz bu tanışma gecesinin, bizim için bir ilk olarak, her zaman çok özel bir yeri olacak! Düş Yola'ya başarılar diliyoruz :)

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir