Çanakkale’den Türkiye’ye Bir DÜŞ…

Çanakkale’den Türkiye’ye Bir DÜŞ…

Günün birinde yürümeyi, dolaşmayı, keşfetmeyi seven bir macera tutkunu facebook?ta kendi gibileri bulmak için bir grup açıyor. “Sırt Çantamı Alıp Yollara Düşmek İstiyorum.” Bir yazının en önemli yeri başlığıdır. Bu bir metin olsaydı başlığı ancak bu kadar güzel olurdu. Aslında avukat olmak için gün sayan Ali Furkan Oğuz adlı maceracının kurduğu bu gruba bugüne kadar 6892 kişi üye olmuş. Herkesin içinde saklı hayalleri ortaya dökmesine sebep olmuş farkında olmadan.

Kendisi de bu durumunun şaşkınlığında olan Oğuz, kolay iletişime geçilen, samimi ve zeki biri. Kendi çalışma temposunun yoğunluğu içinde bile olsa bu hayallerinden vazgeçmeyerek hayatı yaşanabilir kılma çabasında. Ama bu eylemini bencilce değil, başkalarıyla da paylaşarak yapmakta.

Çeşitli tesadüflerle bu grubu oluşturan Oğuz ve arkadaşlarıyla tanışma imkanı buldum. Öncelikle olarak iş ile ilgili başlayan bu iletişim arkadaşlığa dönüştü. Çevresindekileri de kendi hayal dünyası ile büyüleyen bu topluluk üyeleri, sadece hayal kurmayıp bunu hayata da geçiriyorlar.

“Sırt Çantamı Alıp Yollara Düşmek İstiyorum – DÜŞ YOLA.” Çanakkale ekibi Yalı Hanı Sanat İstasyonu’nda geçtiğimiz cumartesi bir tanışma gecesi düzenledi. Katılımın Çanakkale’de yaşayanlarla sınırlı kalmasına rağmen tatmin edici bir kitleye ulaşıldı. Macera tutkunu müzik gruplarının sahne aldığı gecede toplanan parayla en kısa sürede grubun web sitesi hazırlanacak. Böylece daha geniş kitlelere ulaşılacak.

Yakında gerçekleşecek olan “PİPPA İÇİN DÜŞ YOLA” yürüyüşü için hazırlıklarını hızla sürdüren grup üyeleri bu konuda Çanakkale’den ve Çanakkalelilerden destek bekliyor.

Filtreler:

Selin Hande Yaşar Son Yazıları...

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir