Çanakkale’den Van’a Yardım Eli

Çanakkale’den Van’a Yardım Eli
31 Ekim 2011

Van’da meydana gelen deprem felaketinin ardından o bölge yaşayanlarının ihtiyaçlarının karşılanmasına bir nebze olsun katkıda bulunmak amacıyla Çanakkaleli Belediyeler harekete geçti.

Çanakkale, Kepez, Kumkale, Erenköy, Ezine, Bayramiç, Küçükkuyu, Gelibolu, Umurbey, Pazarköy, Bolayır, Kavakköy ve Karabiga Belediyeleri’nin aldığı yardım paketleri Çanakkale Belediyesi’ne ait kamyon ile Van’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. Dayanıklı gıda ürünlerinin yanı sıra en fazla ihtiyaç duyulan battaniye, kıyafet, çocuk maması, çocuk bezi gibi malzemelerden oluşan yardımlar bölgeye gönderildi.

ÇAN BELEDİYESİ’DEN DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ
Çanakkale’nin Çan ilçesinde belediye Van’da meydana gelen deprem felaketinde zor durumda kalan vatandaşlara destek amacıyla yardım kampanyası başlattı.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, belediye sağlık merkezinde toplanmaya başlanan giysilerinin koliler yapılarak depremde mağdur olan vatandaşlara gönderileceğini belirterek, “Depremde mağdur olan vatandaşlarımıza yardım elini uzatmak, bu işe önderlik etmek Çan Belediyesi olarak bizim sosyal belediyecilik anlamında en büyük görevimiz. Belediye olarak sağlık merkezimizde yardımları toplanmaya başladık. Bu yardımları en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir