Çanakkaleli Bayanlardan Tıp Fakultesine Bağış

10 Eylül 2008

Çanakkale Türk Kadınlar Birliği Derneği Yönetim Kurulu, Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’i makamında ziyaret ederek Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine 4 bin YTL bağış yaptı.

Ziyarette bir konuşma yapan Çanakkale Türk Kadınlar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Neriman Urgancı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin Çanakkale için bir ayrıcalık olduğunu belirterek, ?Türk Kadınlar Birliği Derneği olarak üyelerimizin yapmış olduğu bağışlarından oluşan 4 bin YTL’yi Çanakkale için büyük şans ve bölgemize sağlık yönünde büyük katkılar sağlayacağını düşündüğümüz ÇOMÜ Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine bağışlamak istedik. Üniversitemizin çalışmalarını takdir ediyoruz, üniversite olarak yapılan çalışmalar bizlere ışık tutuyor. Rektörümüzün STK’lara verdiği önem bizleri heyecanlandırıyor ve daha güzel işler başarmak için bize güç veriyor. Rektörümüze bizlere vermiş olduğu katkılardan dolayı minnettarız” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir ise ÇOMÜ olarak genel anlamda bayanların entelektüel olmasına, ekonomik güç elde etmelerine önem verdiklerini ifade ederek, ? Sizlerin çaba ve gayretleriyle Çanakkale’de bir kadın hareketi başladı. Hatta içinizden Girişimci Kadınlar Kooperatifi çıktı ve başarılı çalışmalar yapıyor. Sizleri kutluyor, Üniversiteye yapmış olduğunuz katkılardan dolayı da çok teşekkür ediyorum” dedi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir