Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkaleli Çiftçiyi 9 Bin 350 TL Dolandırdılar

Çanakkaleli Çiftçiyi 9 Bin 350 TL Dolandırdılar

Çanakkale’de cep telefonunda kendilerini Başkomiser ve savcı olarak tanıtan şahıslara 9 bin 350 TL para gönderen çiftçi dolandırıldı.

Edinilen bilgiye göre il merkezinde yaşamını sürdüren çiftçi N.Y’yi cep telefonundan arayan kimliği belirsiz kişi kendisini Başkomiser Mustafa olarak tanıtarak telefonu savcı olarak tanıttığı ve adının İ.B olduğunu söylediği yanındaki kişiye verdi. Kendisini Savcı olarak tanıtan İ.B de çiftçi N.Y’ye kimlik bilgilerinin kopyalandığını, bu bilgilerle dolandırıcılık yapıldığını, verecekleri hesap numarasına 18.000 TL yatırması halinde davanın çözüleceğini, parasının devlet güvencesinde olduğunu, aksi takdirde tutuklanacağını söyledi. Bu açıklama karşısında paniğe kapılan çiftçi N.Y de paniğe kapılarak kendisine verilen Şanlıurfa Merkez’deki İ.B’nin banka hesabına 9.350 TL yatırdı. Bir süre sonra yakınlarına durumu anlatan çiftçi dolandırıldığını anlayınca emniyet birimlerine başvurarak şikayetçi oldu.

Olayla ilgili tahkikat sürdürülüyor.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir