Çanakkaleli Eczacı Atatürk'ten Af Diledi

14 Mayıs 2009

Türkiye genelinde eczacılara yönelik operasyonlar devam ederken, Çanakkale’de Eczacılar Günü nedeniyle bir açıklama yapan eczacı Orhan Zileli, “Ona yeterince sahip çıkamıyoruz” diyerek Atatürk’ten özür diledi.

Çanakkale Eczacılar Odası Başkanı Selim Balcı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan Eczacılar Günü kutlamalarında konuşan Çanakkale Eczacılar Odası Başkanı Selim Balcı, yaklaşık 29 bin eczacının gününü kutladığını belirterek, “Biz, toplum sağlığının iyileşmesi, mesleki olarak kendimizi geliştirmek, sorunlarımızı birlikte aşmak ve topluma daha iyi hizmet verebilmek için çaba sarf ediyoruz. Bu çaba bütün toplum tarafından sahiplenilmeli. Sorumluluk paylaşıldığında gerçek bir değişimi
yakalayabiliriz” dedi.

Çanakkale’de 40 yıldan bu yana eczacılık yapan Orhan Zileli ise eczacıların kötü günler geçirdiğini belirterek, “Türk eczacıları olarak bu kötü günlerden inşallah çıkarız. Aydınlık günler varken, karanlık günlere doğru gidiyoruz. Bütün ülke, bütün halk karanlıkta ama biz daha fazla karanlıktayız. İnşallah aydınlığı buluruz. Ben meslekte 40’ıncı yılımı doldurdum. Artık 66 yaşındayım. Mesleğimin bu kadar karanlıklarla dolu olduğunu görmek beni çok üzüyor. Çok güzel günler geçirdik ama artık karanlık günlere doğru gidiyoruz. Atatürk bizi affetsin. Ona fazla sahip çıkamıyoruz” diye konuştu.

İHA

Yorumlar...
  • Esat Can
    23/05/2009 12:56

    İdeal Ecza Deposu olarak bu onurlu davranışı kutluyoruz :)

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir