Çanakkaleli Gazetecilerden Fotoğraf Sergisi

Çanakkaleli Gazetecilerden Fotoğraf Sergisi
11 Ocak 2011

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kapsamında fotoğraf sergisi açtı.

Belediye sosyal tesislerinde açılan sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Altunay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü geçtiğimiz yıla göre bir haftaya yaydıklarını belirterek, ?Bu kapsamda da etkinliklerimiz içinde fotoğraf sergimizi açmayı da düşündük. Bu yılki fotoğraf konumuzu ?Hayvanlar? olarak belirledik. Yıl boyunca bu konuda fotoğraf çeken gazeteci arkadaşlarımızın fotoğraflarını burada sergilemeyi uygun gördük. Yaklaşık 60?a yakın fotoğrafın yer aldığı sergimiz 2 gün boyunca açık kalacak? dedi.

Serginin açılışına katılan Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık da hayvanların konu anıldığı etkinlik sebebiyle gazetecileri kutladı. Yapılan konuşmaların ardından Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Altunay, Vali Abdülkadir Atalık, AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku ile birlikte kurdeleyi keserek serginin açılışını yaptı. Defterdar Sacide Şakar ve AK Parti il, ilçe yönetimi, Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ve basın mensuplarının katıldığı sergiyi gezen Vali Atalık, özellikle Ayvacık ilçesinde kendisi ile birlikte bir eşeğin bir arada bulunduğu fotoğrafı görünce neşeli anlar yaşadı.

Sergi sonunda ise Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Çanakkale Temsilcisi Sitare Şahin, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Altunay?a hayvanları konu alan bir sergi açması sebebiyle bir plaket verdi.

Öte yandan yoğun çalışması sebebiyle sergi açılışına katılamayan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise sabah saatlerinde sergiyi gezdi. Sergideki fotoğrafları beğenen Başkan Gökhan emekleri sebebiyle basın mensuplarını kutladı.

MİLLETVEKİLİ FOTO MUHABİRİ OLDU

AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku Gazeteciler Cemiyeti?nin ?10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü? kapsamında düzenlediği fotoğraf sergisi açışında bir süre foto muhabirliği yaptı.

Her zaman kendi fotoğrafının çekildiğini belirten AK Parti Çanakkale milletvekili Müjdat Kuşku, ?Bu kez de biz makineyi elimize alıp sizin fotoğraflarınızı çekelim. Bir süre de olsa muhabirlik yapalım? dedi.

Daha sonra bir gazetecinin fotoğraf makinesini eline alan Müjdat Kuşku günün anısına birkaç kare fotoğraf çekti.

ÇANAKKALE GAZETECİLER CEMİYETİ?NDEN YEMEK

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü? etkinlikleri kapsamında üyeleriyle Yalova Restoran?da düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir, Defterdar Sacide Şakar ve Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ile basın mensuplarının katıldığı yemekte bir konuşma yapan Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Altunay, 1 haftaya yaydıkları etkinlikleri gala yemeği ise sonlandırdıklarını belirterek, ?Çanakkaleli gazeteciler olarak bu tür etkinliklerle bundan sonra da biraraya geleceğiz. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz burada açıkça görülüyor. Gelecek yıl fotoğraf ve haber yarışmamızı ödüllü hale getireceğiz. Böylece işin içine rekabet gireceği için çok daha iyi sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Bu konuda jürimiz ise önemli tanınmış gazeteciler olacak. Bu yemeğimize katılan valimiz, rektörümüz, defterdarımız ve emniyet müdürümüz ile gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum? dedi.

Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık da yemekte yaptığı konuşmada davet sebebiyle gazeteciler cemiyetine teşekkür ederek, basın mensuplarına görevlerinde başarılar diledi. Öte yandan yemek sırasında basın mensuplarının fotoğraf makinesini alan Defterdar Sacide Şakar?ın foto muhabirliği yaparak gazetecilerin fotoğrafını çekmesi de neşeli anlar yaşattı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir