Çanakkaleli Gazetecilerin Eserleri Yarışacak: 2013 Başarılı Gazeteciler Yarışması

Çanakkaleli Gazetecilerin Eserleri Yarışacak: 2013 Başarılı Gazeteciler Yarışması
11 Aralık 2013

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’nce (ÇGC) düzenlenen 2013 Başarılı Gazeteciler Yarışması’nın şartnamesi belli oldu. Haber, Haber Fotoğrafı, Görüntülü Haber ve Sayfa Tasarımı olmak üzere dört dalda düzenlenecek yarışmada eserler yerel ve ulusal olmak üzere iki kategoride değerlendirilecek.

ÇGC Başkanı Burak Gezen, 2013 Başarılı Gazeteciler Yarışması’na son başvuru tarihinin 25 Aralık 2013 Çarşamba olduğunu açıkladı. Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek yarışmanın Haber, Haber Fotoğrafı, Görüntülü Haber ve Sayfa Tasarımı olmak üzere 4 dalda yapılacağını belirten Başkan Gezen, ulusal medya organlarında yayınlanan eserler ile yerel medya organlarında yayınlanan eserlerin ayrı kategorilerde değerlendirmeye alınacağını kaydetti. Yarışmaya, yerelde Haber, Haber Fotoğrafı, Görüntülü Haber ve Sayfa Tasarımı dallarında, ulusalda ise Haber, Haber Fotoğrafı ve Görüntülü Haber dallarında 1’er eserle katılımın olabileceğini söyleyen Başkan Gezen, ilk üçe ve mansiyona layık görülen 28 eserlerin ödül almaya hak kazanacağını belirtti.

Dereceye giren tüm eser sahiplerinin birer plaket ile onere edileceğini açıklayan ÇGC Başkanı Burak Gezen, ayrıca birinci esere 500 TL, ikinci esere 400 TL ve üçüncü esere 300 TL, mansiyona 100 TL para ödülü verilecek yarışmada toplam 9 bin 100 TL para ödülü dağıtılacağını söyledi. Başkan Gezen, yarışmanın jürisini ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğretim üyesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve TV Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hülya Önal, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Didem Çatal, Fotoğrafçılık Bölümü öğretim görevlisi Aykan Özener, Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Murat Dereli, gazeteciler Tekin Uğurlu, Cemal Oral, Erdem Sürek ve Mehmet Güler’in oluşturduğunu belirtti.

Jürinin yapacağı değerlendirme sonucunda dereceye giren eserlerin sahipleri Ocak ayının ilk haftasında açıklanacak ve ödülleri, 10 Ocak 2014 Cuma akşamı Kolin Hotel’de il genelindeki tüm gazetecilerin buluşacağı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Birlik ve Beraberlik yemeğinde verilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir