Çanakkaleli Genç Sanatçı Türkiye’nin İlk Genç Sanatçılar Müzayedesine Katıldı

Çanakkaleli Genç Sanatçı Türkiye’nin İlk Genç Sanatçılar Müzayedesine Katıldı
30 Kasım 2010

Alif Art Antikacılık A.Ş. tarafından Nişantaşı The Sofa Otel’de gerçekleşen Genç Sanatçılar Müzayedesine 106 sanatçı 215 eseriyle koleksiyonerlerin karşısına çıktı.

Müzayede de ilk defa genç sanatçıların eserleri sergilendi. Bu sanatçılar arasına Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi ve aynı zamanda Çanakkaleli olan Hasan Gülbay da yer aldı.

Müzayedede yaşadığı mutluluğu dile getiren Hasan Gülbay, ilk defa genç sanatçıların eserlerinin sergilenmesinin kendilerini sevindirdiğini belirterek, ?Alif Art Antikacılık A.Ş. tarafından düzenlenen müzayedenin hedefi yeni koleksiyonerler oluşturmak ve gençleri piyasada görünür kılması. Bu müzayedenin ne kadar anlamlı olduğunun bir göstergesi. Sanatçıların çoğu çok genç. Büyük çoğunluğu 25 yaşında. Hemen hepsi ilk defa bir müzayedeye eserini veriyor. Bu herkes için gurur verici ve aynı zamanda gelecek açısından önemli bir atılım. Bir Çanakkaleli olarak bu 106 genç sanatçıların arasında olmam benim adıma büyük bir mutluluk. Bu gibi büyük kapsamlı projelerde Çanakkale’yi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğim. Son olarak bu proje de yanımda olan Alifart çalışanlarına, müzayede küratörü Denizhan Özer’e, Çanakkale Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan’a, belediyenin kültür sanat birimine ve tüm çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir