Çanakkaleli Oyuncudan İlk Korku Filmi Deneyimi! “Oku Zifr-i Katran”

Çanakkaleli Oyuncudan İlk Korku Filmi Deneyimi! “Oku Zifr-i Katran”
14 Haziran 2018

Çanakkaleli tanınmış oyuncu Ayberk Yılmaz, çekimleri Sinop’un Boyabat ilçesinde gerçekleştirilen “Oku Zifr-i Katran” filminin başrol oyuncusu oldu.

Senaryosunu Özlem Bölükbaşı’nın yazdığı, yönetmenliğini Haydar Işık, genel koordinatörlüğünü Cem Başaran Aksan ve yapımcılığını Serkan Özdemir’in üstlendiği filmde Ümit Acar, Ayberk Yılmaz, Gülfer Sarıgül, Burhan Çelik, Özge Pirçek, Ömer Konakçı, İrem Alhan, Mehmet Aydoğmuş, Ömer Baran ve Yağmur Demirci rol alıyor. Konusu hakkında pek bilgi verilmeyen ve Eylül-Ekim aylarında sinema salonlarına gelmesi beklenen korku filminde; Boyabat’ın tarihi kalesi, evleri, bazalt kayalıkları, Kırkızlar zirvesi, ormanları, gelenek ve görenekleri ön plana çıkartılmış. Daha önceden TV 8’de her gün yayınlanan ‘Aşkların En Güzeli’ dizisi ile tanınmış bir oyuncu olmayı başaran Ayberk Yılmaz, ilk korku filmi deneyimi ile heyecanlı olduğunu ve projeden umutlu olduğunu dile getirdi. Filmin yayınlanan kamera arkası görüntülerinde ise Boyabat Kalesi’nin ihtişamı göze çarpıyor.

Ayberk Yılmaz Kimdir?

1
1989 yılında Çanakkale’de doğan Ayberk Yılmaz, Çanakkale’de aslında “Sarı Hüseyin” olarak tanınan Hüseyin Yılmaz ve öğretmen eşi Selma Yılmaz’ın tek oğlu. Yönetmenliğini Zeki Ökten’in üstlendiği senaryosunu ise Yılmaz Güney’in yazdığı 1979 yapımı Türk filmi olan “Düşman” filminde, baba Hüseyin Yılmaz küçük bir rol alıyor. Çanakkale’nin eski yıllarını ve çehresini gösteren bu filmde babasından belli ki bir şeytan tüyü kapan Ayberk Yılmaz, daha sonra bu sektöre katılıyor. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazandıktan sonra Çanakkale’den İstanbul’a taşınan Ayberk Yılmaz, ilk olarak 2006 yılında BASE yapımın ATV’de yayınlandığı “Duvar” adlı dizide “Şafak” karakteri oynuyor. Daha sonra 2013 yılında Braun tıraş makinesi reklamı. 2007 yılı ATV Duvar dizisi, 2008 yılında Show TV’de ekrana gelen ‘Karamel’ dizisi ,2012 yılı ATV Kapalıçarşı ve TRT 1’de yayınlanan “Beni Böyle Sev” dizisinde oynuyor. Son olarak ise TV8’de yayınlanan “Aşkların En Güzeli” adlı dizide ‘Fırat’ karakteri olarak yer alıyor. 2018 yılında da sinemalara gelecek olan “Oku Zifr-i Katran” filminin başrol oyuncusu olan Yılmaz, daha bir çok önemli proje ile karşımıza çıkacak gibi…

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir