Çanakkaleli Romanlar Gönüllerince Eğlendi

Çanakkaleli Romanlar Gönüllerince Eğlendi
09 Nisan 2010

Çanakkaleli Romanlar, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nü davul zurnayla kutladı.

Lapseki’de davul zurna eşliğinde oynayan Romanlar renkli görüntüler oluşturdu. Çanakkale Romanlar Federasyonu Başkanı Ali Çalışır, Türkiye’de yıllardır kardeşçe yaşadıklarını belirterek, “Aynı bayrak altında bulunmaktan gurur duyuyoruz. Biz Osmanlı’dan bu yana bu ülkenin Romanlarıyız. Hiç kimsenin siyasi emellerine alet olmayız. Bizim amacımız bu ülkede kardeşçe yaşamak. Roman demek, adam gibi adam demektir. Biz bu ülkenin Romanlarıyız” dedi.

Eğlenceye Çanakkale ve ilçelerinden 3 bin kişi katıldı. Roman çocuklarının sergilediği oyunların yanı sıra, Lapseki’den klarnet ustası Ahmet Sayar’ın (Süslü Ahmet) ve Gelibolu’dan Hasan Yarımdünya’nın torunu Taner Yarımdünya’nın sundukları klarnet şovu büyük ilgi gördü. Gecenin sonunda güzellik yarışması gerçekleştirildi. Güzellik kraliçesi 10 yaşındaki Feyzan Dikici seçilirken, tacını de Federasyon Başkanı Ali Çalışır taktı.

Davul zurna eşliğinde gecenin geç vaktine kadar devam eden eğlenceye Lapseki Kaymakamı Fahri Meral, Emniyet Müdürü Murat Sarı ve il genel meclisi üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

iha

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir