Çanakkaleli Vekiller Yeminlerini Etti

17 Kasım 2015

1 Kasım seçimlerinde TBMM’ye gitme hakkı kazanan AK Parti ve CHP’li milletvekilleri yeminlerini ederek resmen Milletvekilliği görevlerine başladılar.

erkek

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Meclis’e gelerek milletvekili kaydını yaptırdı ve milletvekili rozetini 5 ay içinde ikinci kez taktı. Muharrem Erkek, rozetini taktıktan sonra; “ülkemiz ve Çanakkale’miz için hayırlı olsun. İyi bir dönem olmasını diliyorum. Demokrasinin, insan hak ve özgürlüklerinin genişlediği; Beyrut, Ankara ve Paris’teki gibi yüreğimizi yaralayan olayların olmadığı, barışın egemen olduğu, hiçbir insanın göçmen, mülteci gibi isimlerle yaşamını kaybetmediği bir ülke ve dünyada yaşamak için elimizden geleni yapmalıyız.” dedi. 7 Haziran’da seçilen vekillerden, 1 Kasım’da tekrar seçilmeleri durumunda, mazbata haricinde ek belge istenmeyen kayıt işlemlerinin ardından, bugün (17.11.2015) Milletvekilleri TBMM’de yemin ederek görevlerine başlayacaklar. CHP’de Çarşamba günü yapılması planlanan Grup Yönetim Organlarının seçimi ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile SYRIZA lideri ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın 18 Kasım Çarşamba günü yapacağı görüşme nedeniyle Perşembe gününe ertelendi. Çanakkale CHP Milletvekili Bülent Öz ise, yemin etikten sonra “TBMM’de 26.Dönem için yeminimizi ettik. Tekrar Çanakkale’mize ve Ülkemize hayırlı olsun. Allah utandırmasın. Bu anı yaşamamıza vesile olan Çanakkale Halkına bir kez daha teşekkürlerimi ve minnet duygularımı sunarım”dedi.

giderturan

1 Kasım seçimlerinden birinci parti olarak meclise Çanakkale’den 2 milletvekili gönderen AK Parti’de ise, Bülent Turan ve Ayhan Gider mecliste kayıtlarını yaptırdı.

Kayıt işlemlerinin ardından konuşan Turan şunları söyledi

Turan,
“1 Kasım seçimleriyle beraber meclis çatısı altında yeni bir dönem başlıyor. Yarın yeminimizi edeceğiz. Süratle hükümetin kurulması, meclis başkanının seçimi ve meclis divanının oluşmasıyla meclis çalışmaya başlayacak. 5 aylık kayıp geçen sürecin yoğun çalışma temposuyla kapanacağına inanıyorum.

Seçim sürecinde milletimize verdiğimiz sözler var. Kanuni düzenleme gerektirmeden hayata geçirilecek olanlar var. Bunları ilk 100 günde gerçekleştireceğiz. Yasal düzenleme gerektiren vaatlerimiz içinde çalışmalar hemen başlayacak” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’de yeni dönemin hem Çanakkale’ye hem de Türkiye’ye hayırlar getirmesini diledi.
Gider,
“Seçim sürecinde ilçe ilçe, köy köy vatandaşlarımızla görüştük. Hemşehrilerimizin taleplerini aldık. Şimdi önümüzde kesintisiz 4 yıl var. İstikrarlı, güçlü bir hükümet ile bunları bir bir gerçekleştireceğiz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir