Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkaleliler Boğaz Köprüsü Konusunda Kararsız

Çanakkaleliler Boğaz Köprüsü Konusunda Kararsız

Çanakkale Boğazı’na yapılacak köprünün Kilitbahir ile Sarıçay arasına inşa edilecek olması Çanakkalelileri kararsız bıraktı.

Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir otoyol projesi kapsamında yap-işlet-devret modeli ile yapılması planlanan boğaz köprüsünün Kilitbahir ile Sarıçay arasına inşa edilmek istenmesine tepki gösteren bazı Çanakkaleliler, bunun doğal dokuyu bozacağını ileri sürüyor. Bazıları ise köprünün ekonomik açıdan şehre getirisinin fazla olacağını ifade ediyor.

Yaklaşık 5 milyar dolara mal olması planlanan boğaz köprüsünün deniz üzerindeki bölümünün bin 400 metre olacağı öğrenilirken, toplam uzunluğunun ise 2 bin 196 metre olacağı bildirildi. Köprünün bağlantı yolları ile birlikte uzunluğunun 13 kilometreyi geçeceği, 3 gidiş 3 geliş olmak üzere 6 şeritli olması planlanan köprünün bağlantı yolu üzerinde ise 3 tünel bulunacağı öğrenildi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir