Çanakkaleliler Derneği’nde Ahmet Engin Güven Tazeledi

Çanakkaleliler Derneği’nde Ahmet Engin Güven Tazeledi
03 Ocak 2010

Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 2. Olağan Genel Kurulu’nda üyelerin desteğini alan mevcut başkan Ahmet Engin, güven tazeledi.

Fatih Mahallesi’ndeki dernek lokalinde gerçekleştirilen 2. Olağan Genel Kurul’a üyeler büyük ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan başkanlığına Ahmet Kır getirildi. Toplantıda, Çanakkale Biga Dikmenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği isminin ise Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak değiştirilmesine de karar verildi. Tek adayın olduğu kurulda, oy birliğiyle mevcut başkan Ahmet Engin güven tazeledi. Üyelere teşekkür eden başkan Engin, derneğin kapsamını geliştirerek daha etkin çalışmalar yapacaklarını söyledi. Derneğin şu anda 194 üyesinin bulunduğunu söyleyen Engin, “Bursa’da şu anda 28 bin Çanakkaleli yaşıyor. Amacımız ise bütün hemşerilerimize ulaşmak. Onları tek çatı altında buluşturarak güzel hizmetler yapmak istiyoruz. Çanakkaleliler maalesef bir türlü bir araya gelemedi. Biz bunu başarmak istiyoruz. Yeni dönemde tüm Çanakkalelileri bu çatı altında toplamak ve güzel çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.

Her zaman daha ileriyi düşüneceklerini de söyleyen başkan Engin, hedefleri arasında merkezi Bursa’da olmak üzere Çanakkale Dernekleri Federasyonu’nu kurmak olduğunu ifade etti. İzmir ve İstanbul’daki derneklerden destek aldıklarını da anlatan Engin, Çanakkaleli milletvekilleriyle yaptıkları görüşmede de bu çalışmaya sıcak bakıldığını söyledi. Derneği güçlendirdikten sonra Çanakkale’nin şanlı tarihine yakışır programlar düzenleyeceklerini de belirten Engin, gençlere geçmişini en doğru anlatılması için gerekli adımların da atılacağını ifade etti.

Genel Kurulu’ndan ardından ise üyelere aşure dağıtıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir