“Çanakkale’nin 100’ü” Sergisi İlk Gün Buluşması Gerçekleşti

18 Haziran 2011

Mavitay Çocukların Kültür Evi, Hüseyin Özcan Çocuk Yuvası ve Turgut Reis İlköğretim Okulu öğrencileri ile Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde buluştu.

17 Haziran 2011 Cuma akşamı Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi Toplantı Salonunda Mavitay Çocukların Kültür Evinin Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi ortaklığında gerçekleştirdiği Çanakkale’nin 100’ü sergisi ilk gün buluşması yapıldı.

Mavitay çocuklarının kenti fotoğraflayarak kendilerine göre yorumladıkları sergi sonuç ürünleri, 3 Haziran 2011 tarihinde ilk gün buluşması gerçekleştirilen Çocuk Gözüyle Kent III sergisi ile aynı noktada buluştu. Her iki projede de kenti kentliden dinleyen çocuklar çektikleri fotoğraflarla kenti görmek istedikleri gibi yorumladı. Birbirinden bağımsız gelişen iki serginin sonuç ürünlerinin gösterdiği paralellik ilk gün buluşmasına katılan konuklar için heyecan vericiydi. İlginin yoğun olduğu akşamda konuklar Erdinç Alnıak kolaylaştırıcılığında hazırlanan sergi ile kente çocukların gözüyle baktılar.

30 Haziran 2011 tarihine kadar açık olacak olan sergi Pazartesi günleri hariç 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. 22 Haziran 2011 Çarşamba akşamı saat 18.00’de Erdinç Alnıak ve Mavitay Çocukları ile “Çanakkale’nin 100’ü” proje sürecinin üzerine bir sohbet gerçekleştirilecektir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir