Çanakkale’nin CHP’li Belediye Başkanları Güre’de Buluştu

09 Şubat 2015

Çanakkale’nin CHP’li Belediye Başkanlarının geleneksel hale getirdikleri buluşma bu kez Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın ev sahipliğinde, il merkezi dışında Güre Adrina Hotel’de gerçekleştirildi. Hafta sonu gerçekleştirilen eşli buluşmada başkanlar, bütün şehir yasası başta olmak üzere birlikte üretecekleri projeler için işbirliği konularını ele aldılar.

Toplantıya katılan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Kepez Belediye başkanı Ömer Faruk Mutan ve Kavakköy Belediye Başkanı Necati Kopça yerel yönetim konularında durum değerlendirmesi yaparak görüşlerini dile getirdiler.

Çanakkale’nin CHP’li Belediye Başkanları bir gün sonra da Kazdağı ve Madra Dağı Belediyeler Birliği Başkanı Cahit İnceoğlu ve yönetim kurulunun düzenlediği kahvaltıda biraraya geldiler. Güre Alibaba Restaurant’taki bu organizasyona Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ile Kazdağı ve Madra dağı Belediyeler Birliği’nin meclis ve encümen üyeleri de katıldı.

Çanakkale’deki CHP’li belediye başkanlarıyla yerel yönetim konularını ve önümüzdeki genel seçimlerle ilgili bir durum değerlendirmesi yapmak için Güre’de toplandıklarını belirten Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, şu ifadeleri kullandı:

“Bu toplantıda partimize nasıl faydalı olabiliriz? Neleri ön plana çıkarmalıyız gibi konularda görüş alışverişinde bulunduk. Bunların içinde en önemli olanlardan bir tanesi de büyükşehir yasasına karşı bir muhalefetimiz var. Biz yerel yönetimlerin yaygınlaştırılması taraftarıyız. Köylerinde bir belediyeye bağlanması gerektiğine inananlardanız. Ama mahalle olarak değil köy sıfatları kalmasını arzu ediyoruz. Dolayısıyla bu seneki seçimlerde Çanakkale’de biz özellikle kırsalda buna karşı olduğumuzu beldelerin kapatılması, köylerin mahalle haline getirilmesine de karşı olduğumuzu dile getirmekteyiz. Kaz dağlarındaki altın madeni ve doğanın tahribi ile hem de Karabiga bölgesindeki termik santrallerin yoğun bir şekilde olması, onların ÇED süresi ile ilgili görüşlerimizi, sıkıntılarımızı ifade ettik. Bu konuda yasal mücadelemiz başarıyla sürüyor ve bu mücadelelerin devam etmesi konusunda karar aldık. Sonuç itibari ile bu çevre hepimize ait. Onun için biz ve Çanakkale milletvekillerimizde dahil bu çalışmaya devam edecektir.”

Belediye Başkanları ve eşleri, toplantılar ve kahvaltının ardından topluca hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Güre’den ayrıldılar.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir