Çanakkale’nin ‘Fark Yaratan’ Öğretmeni: Şule Yıldızoğlu

02 Aralık 2013

Öğretmenler Günü organizasyonları kapsamında Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Biga Cumhuriyet Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Şule Yıldızoğlu, Çanakkale’nin eğitimde fark yaratan öğretmeni seçilerek Ankara’da düzenlenen Öğretmenler Günü Kutlama programına katıldı. Kutlama programı kapsamında Çanakkale’yi temsil eden Yıldızoğlu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından verilen kabulde yer alırken, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay tarafından düzenlenen organizasyonda yer aldıktan sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

22-25 Kasım tarihleri arasında Çanakkale‘yi temsilen Ankara’ya davet edilen Şule Yıldızoğlu ve Türkiye’nin dört bir yanından fark yaratmış öğretmenler, ilk olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek tarafından TBMM binasında kabul edildi. 24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programından sonra Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın onurlarına verdiği yemekte bir araya gelen öğretmenlere çeşitli hediyeler verildi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay tarafından Başbakanlık binasında kabul edilen öğretmenler, ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Gül tarafından Çankaya Köşkü’nde verilen öğle yemeğinde ağırlandı.

Başarılı Projeler
Tören ve ziyaretlerin sona ermesinden sonra Çanakkale’ye dönen Şule Yıldızoğlu, Fark Yaratan Öğretmen seçilme sürecinin, 2011 ve 2012 yıllarında yaptığı çalışmalar neticesinde oluştuğunu ifade etti. Eğitime teknoloji ile yenilikçi yaklaşımlar kazandırmayı amaçlayan Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle 2011 Türkiye Yenilikçi Öğretmenler Yarışması’nda ‘Akıllı Tablet Projesi’nin destek öğretmeni olarak Türkiye 3’ncülüğü ve 2012 yılında aynı yarışmada ‘3E Engelsiz Empatik Eğitim Projesi’nin lider öğretmeni olarak işbirliği kategorisinde Türkiye 1’nciliğine layık görülen Yıldızoğlu, bu yarışmanın Fas’ta gerçekleşen Orta Asya ve Afrika Forumunda Türkiye’yi temsil ederek 92 proje arasından ‘Jürinin Beğendiği İlk 20’ye girme başarısını gösterdi. Ayrıca bu proje ile Türkiye PDR Derneği’nin Yılın Empati Ödülü adayı oldu. Çanakkale’yi gururla ve en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını belirten Yıldızoğlu, “Bir öğretmen olarak birçok fedakarlıklarla ortaya çıkardığımız, büyük gayretlerle projelendirdiğimiz çalışmalarımızın Bakanlık nezdinde başarılı kabul edilmesi beni ve 80 arkadaşımı onurlandırdı. Ankara’da en üst düzeyde ağırlandığımız dolu dolu 4 gün geçirdik. Cumhurbaşkanımızın ve eşinin, 81 ilin öğretmenlerini kabulü ve öğle yemeği bir öğretmenin yaşayabileceği en güzel anlardan ve onurlardan biridir.” dedi.

Dünya Forumunda Türkiye’yi temsil edecek
Şule Yıldızoğlu ayrıca ekim ayında Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen 2013 Türkiye Yenilikçi Öğretmenler Forumunda içeriğin kalitesi kategorisinde Türkiye 1’nciliğini kazandığı “Yeniden Yeni Projesi” ile Orta Asya ve Afrika Forumunda seçilerek, 11 Mart 2014 tarihinde İspanya’da yapılacak olan Global (Dünya) Forumunda Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir