Çanakkale’nin Gururu Oldular

Çanakkale’nin Gururu Oldular
28 Nisan 2009

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki Geliboluspor takımının triatlon takımından Duathlon Milli Takımı’na seçilen yıldız sporcular Ebru Doğan ve Samet Büyükzöngür Mısır’da yapılan yarışmada dünya şampiyonu oldu.

Duathlon Milli Takımı’nın 20 kişilik sporcu kafilesi ile Mısır’ın İskenderi’ye şehrine giden Geliboluspor’un yıldızlar kategorisinde yarışan sporcuları, Türkiye’ye dünya şampiyonu olarak döndü. Yapılan yarışmalarda Milli Takım formasını başarı ile temsil eden 20 kişilik takımdan 5 kişi kendi dallarında dünya şampiyonu olurken, 2 şampiyon sporcunun Gelibolu’dan olması büyük sevince neden oldu. İngiltere, Fransa, Almanya, Mısır ve Kuzey Kıbrıs gibi bir çok ülkeden 375 sporcunun katıldığı yarışmada başarılı sonuç alarak düna şampiyonu olan başarılı sporcular Türkiye’ye döndükten sonra memleketleri Gelibolu’da coşku ile karşılandı. İlk olarak Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı ziyaret eden dünya şampiyonu 2 sporcu bir süre Özacar’la görüştü. İki sporcunun bu başarısından dolayı çok mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Mustafa Özacar, “Asıl işiniz bundan sonra başlıyor. Bu başarıyı yakaladıktan sonra, devam ettirmek gerekir. Sizlerin başınızda Halil Tuna gibi bir hoca olduktan sonra bunun sayısını artıracağınızı ve başarılarınızın devam edeceğini biliyorum” dedi.

Başkan Özacar, daha sonra dünya şampiyonu olan Ebru Doğan ve Samet Büyükzöngür’e bu başarılarından dolayı birer altın taktı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir