Çanakkale’nin İlk Kadın Milletvekili Evinde Hapis Kaldı

30 Mart 2012

Çanakkale’de 1969 yılında Adalet Partisi’nden milletvekili seçilen 94 yaşındaki Zekiye Gülşen, apartmanın asansörü hizmet dışı bırakıldığı için bir aydır evinde hapis hayatı yaşıyor.

Lapseki ilçe merkezi Zübeyde Hanım Caddesi’nde bir apartmanın 5. katında oturan Çanakkale’nin ilk kadın milletvekili 94 yaşındaki Zekiye Gülşen, bir aydan bu yana evinden çıkamamanın sıkıntısını yaşıyor. Apartman yöneticisinin miadının dolduğunu gerekçe göstererek asansörü kapattığı öne sürülürken, yaşlı olması sebebiyle apartmandaki asansöre en fazla kendisinin ihtiyacı olduğunu belirten 14 ve 15. dönem milletvekili (1969-1977) Zekiye Gülşen, “Zemin katta bulunanlar, yöneticiye asansörü kullanmadıklarını, bakım ve elektrik parası vermeyeceklerini söylemiş. Bunun üzerine yönetici de asansörün miadının dolduğunu ve güvenli olmadığını iddia ederek şalteri indirip kayışları çıkarmış. Böyle bir şey olabilir mi? Apartmanlarda asansörler ortak kullanıma aittir. Herkesin bakım masrafını üstlenmesi gerekir. Bir aydır evimde hapisim. Dışarı çıkamıyorum. Hasta olsam nasıl doktora giderim bilemiyorum. Bunaldım. Yetkililerin artık sesimi duymasını istiyorum. Sağlığım da yerinde değil. Ben de biraz dışarı çıkıp gezmek istiyorum. Benim dünya ile irtibatımı sağlayan bu asansörün yeniden hizmete girmesi için yetkililerin yardımını bekliyorum” dedi.

Öte yandan apartman sakinleri, asansörün devre dışı bırakılmasıyla ilgili görüş bildirmek istemedi.

İHA

Yorumlar...
  • özgür kocakapla
    07/08/2012 21:35

    meliha acet kutlu hanımefendi bilmem okurken farketinizmi 69 senesinde milletvekilliği yapmış,ve 94 yaşında bir hanım,yazdığınızla ne alaka???ve kendisinide tanırım hiç öyle birisideğildri...siz şu ankilerle karıştırtınız sanırım

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir