Çanakkale’nin genç yüzücüleri Dünya ve Türkiye Seçmelerinde 35 Kulüpten 664 sporcuyla yarıştı. 664 Sporcu arasında ilk 10 da Çanakkale İçdaşspor yüzücüleri yer aldı.

2012 Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası ve Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası Seçme Yarışması 23-25 Kasım 2012 tarihlerinde İstanbul Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirildi. 3 gün süren müsabakalara, 01 Ekim 2011 tarihinden itibaren Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından yapılmış olan resmi yarışmalarda federasyonca belirlenen barajları geçmiş olan sporcular katıldı. Müsabakalarda, büyük çoğunluğu İstanbul kulüplerinden olmak üzere 35 kulüpten toplam 664 sporcu (281 Bayan ve 383 Erkek sporcu) yarıştı. Yapılan Kısa Kulvar Ön Eleme Yarışmaları’nda Çanakkale’yi 4 sporcu ile Çanakkale İçdaş Spor Kulübü temsil etmiş olup, kulüp sporcuları Arda Beyazıt, Ayşe Selin Kavdır, Buse Aygün, Asilay Selçuk yüzme alanında ülkenin en iyileri ile karşılaşma fırsatı elde ettiler.

Yüzücülerimiz, 35 kulüpten 664 sporcu arasından pek çok branşta kendi yaşlarında çok iyi derecelerle ilimizin ve Çanakkale İçdaşspor Kulübünün göğsünü kabarttılar.

Sporcular bu müsabakalarda :
– Ayşe Selin Kavdır’ın 50 m, 100 m ve 200 m kurbağa branşlarında kendi yaşında Türkiye 3.lükleri,
– Asilay Selçuk’un 800 m Serbest branşta Türkiye 3.lüğü, 400 m Serbest branşta Türkiye 5. liği,
– Buse Aygün’ün 50 m Serbest’te Türkiye 6.lığı, 200 m Serbest’te Türkiye 7. Liği,
– Adnan Arda Beyazıt’ın 200 m Kelebek branşında Türkiye 7.liği, 100 m Kelebek branşında Türkiye 9.luğu elde ettiler.

Çanakkale İçdaşspor Kulubü Başkanı Fuat Erkan Tekin “664 Sporcu içerisinden böyle yüksek dereceler elde eden sporcularımızı ve onları bu yarışlara hazırlayan antrenörlerimizi kutluyorum. Sporcularımız ve antrenörlerimiz bu başarılara haftanın 7 günü ve her gün 6 saate varan düzenli antrenman, verimli çalışma programları ve ailelerinin yoğun desteği ile imza atmışlardır. Aralık sonunda federasyonca gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonasında da şampiyonaya katılacak tüm sporcularımızın en iyi derecelere imza atacaklarına inancımız tamdır” diyerek sporcu ve antrenörlerine olan güvenini ifade etti.

Başarılı yüzücüler de aldıkları derecelerden dolayı mutlu olduklarını belirterek “İçdaş’a desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Gelişmemizde önemli katkıları olan değerli antrenörlerimiz ile birlikte başarılarımızı arttırmak için tüm gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dediler.