Çanakkale’nin Lezzetleri Yörex’te

Çanakkale’nin Lezzetleri Yörex’te
26 Eylül 2018

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle ANFAŞ Fuar Merkezinde 24-28 Ekim’de bu yıl 9.’su düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX,çok sayıda yöresel ürünü buluşturuyor.

Çanakkale ise bu fuarda coğrafi işaretli ürünlerini, markalarını, yerel lezzetlerini ve markalaşma potansiyeline sahip ürünlerini YÖREX’te ziyaretçi ile buluşturacak.Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen; fuar hakkında yaptığı bilgilendirmede; “Bu yıl 9″uncu kez kapılarını açacak olan Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’i, yöresel ürünlerin ticarileşme süreçlerini desteklemesi, markalaşmalarını sağlaması açısından çok değerli buluyorum” dedi. Başkan Üzen, YÖREX’in, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 500″e yakın oda, borsa, ajans, kooperatif ve firmayı Antalya’da buluşturarak kent ve ülke ekonomisine de çok önemli bir katkı sağladığına dikkat çekti.

Fuarın Çanakkale için önemli olduğunu belirten Başkan Üzen ayrıca; “Bu yıl Güney Marmara Kalkınma Ajansımızın organizasyonu ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret Borsası ve Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası olarak birlikte açacağımız 100 metrekarelik stantta Çanakkale’mizin tüm ilçelerinin markalaşmış ve markalaşma potansiyeline sahip ürünlerimizin tanıtımları yapılacak.YÖREX Fuarı’nda Güney Marmara Kalkınma Ajansımızın destekleri ile Çanakkale ili Odaları ve Borsaları olarak açacağımız ortak standımızda Çanakkale’mizin tüm değerlerinin etkin bir şekilde tanıtımını sağlamayı hedefledik. Kurumlar arası sinerjinin önemine ve değerine inanıyoruz. Tek hedefimiz daha güçlü bir Çanakkale ve daha güçlü bir Türkiye’yi hep beraber inşa edebilmek” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir