Çanakkale’nin Turizm Eksenli Olarak Planlanması Konulu Toplantı Düzenlendi

14 Temmuz 2014

Çanakkale Valiliği tarafından Turizm Eksenli Olarak Çanakkale Şehri’nin Planlanması konulu toplantı düzenlendi.

Toplantıya Kale gurubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve Kale Grubu Şirketleri Teknik bölüm Başkanı Osman Okyay’ın davetlisi olarak, merkezi İspanya’da bulunan ve şehir planlanması konusunda dünyanın önde gelen şehirlerin planlamasını yapan Metropoli Vakfı Başkanı Alfonso Vegera, Anna Gorono, Vali Ahmet Çınar, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ilgili daire müdürleri, sivil toplum örgütleri başkanları, turizm işletme organizasyon firma temsilcileri katıldı.

Çanakkale Valiliği tarafından Çanakkale konulu sunumun ardından, Alfonso Vegera tarafından yeniden yapılandırdıkları şehirlerde yaptıkları çalışmalar hakkında sunum yapıldı. Alfonso Vegera Çanakkale ili için yaptığı değerlendirmede ” Çanakkale’nin inanılmaz özellikler ile güçlü bir şehir, rekabet gücü yüksek seviyede olan bir şehir olabilir. Çanakkale’de farklı ölçeklerde çalışma yapılması lazım” dedi. Vegera yaptığı sunumun ardından soruları yanıtladı.

Vali Ahmet Çınar tarafından Metropoli Vakfı Başkanı Alfonso Vegera ve Anna Gorono’ya teşekkür ederek Truva atı hediye etti.

[canakkale.gov.tr/]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir