Çanakkale’nin Yeni Müftüsü Belli Oldu!

08 Aralık 2016

2013 yılı Nisan ayında Adana’da kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde konuşma yaparak tepkileri üzerine çeken Müftü Arif Gökçe, Çanakkale’ye atandı.

Başbakan Yardımcılığı’na ait atama kararı Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı. 8 il müftüsü başka görevlere atanmak üzere görevden alınırken, 31 il müftüsünün ataması gerçekleştirildi. Karara göre, Çanakkale İl Müftüsü İbrahim Öcüt, Balıkesir İl Müftülüğüne, Adana İl Müftüsü Arif Gökçe Çanakkale müftülüğüne atandı. İbrahim Öcüt, Çanakkale müftülüğüne 2011 yılında atanmıştı. 2013 yılı Nisan ayında Adana’da kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde konuşma yapan yeni Çanakkale Müftüsü Arif Gökçe ise, “Adana’da Muhabbet yok, Adana’da Muhammed yok” sözleri ile zamanında tepki çeken bir isim olmuştu.

ARİF GÖKÇE KİMDİR?

4 Ocak 2012 günü Adana müftülüğüne başlayan Arif Gökçe ise 4 yıl burada görev yaptıktan sonra Çanakkale’ye atandı. Çorum-İskilip-Kayı Köyü doğumlu olan Müftü Gökçe, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Uludağ üniversitesinde Master yapan ve 1992 tarihinde müftü olarak göreve başlayan Arif Gökce, İngilizce, Arapça ve Kazakça biliyor. Gökçe, evli ve 3 çocuk babası.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir