Çanakkale’nin Yeni Otogarı 15 Haziran’da Hizmete Giriyor

Çanakkale’nin Yeni Otogarı 15 Haziran’da Hizmete Giriyor
13 Haziran 2011

Çanakkale’de yap işlet devret modeli ile şehir çıkışında 3 bin 155 metrekarelik kapalı alan üzerine yapılan yeni modern otogar 15 Haziran 2011’de hizmete girecek.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yap işlet devret modeli 18 Mayıs 2010 tarihinde temeli atılan yeni otogar inşaatının tamamlandığını belirterek, “İhaleyi kazanan Büyük İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş. tarafından yap işlet devret modeli ile yapılan modern otogarı bu firma 15 yıllık süre ile işletecek. 15 Haziran 2011 tarihinde resmi açılışı yapılarak hizmete girecek otogarımızın 31 bin 694 metrekarelik genel alanı var. Kapalı inşaat alanı ise 3 bin 155 metrekare. Burada 18 otobüs peronu, 16 yazıhane, 12 büfe, 2 kafe, lokanta ve tuvaletler bulunacak. 4 milyon 87 bin 600 TL’ye mal olan otogarımızın yeni yere taşınması ile birlikte şuan kullanılan otogar alanının ne şekilde kullanılacağına da daha sonra karar vereceğiz” dedi.

YENİ OTOGARA 15 DAKİKA BİR ŞEHİÇİÇİ OTOBÜS SEFER YAPACAK

Öte yandan yeni otogarın hizmete girmesi ile birlikte Belediye Denetimli Şehiriçi Otobüsler de otogara 15 dakikada bir sefer yapacak. Belediye yetkilileri Ç9 olarak belirlenen bu hatta sefer güzergahının yeni otogar, Balıkesir Asfaltı, Piri Reis Caddesi, Atatürk Caddesi, eski otogar, Demircioğlu Caddesi, Cumhuriyet Bulvarı ve iskele meydanı olarak belirlendiğini belirterek, “Ayrıca Ç1 ve Ç3 hatlarımızın Ç9 hattına ulaşımı sağlamak amacıyla sabah kalkış saatleri 06.00 dan itibaren olacak. Otobüslerimize elektronik biniş kartları ile binen yolcularımız güzergahları üzerinde bulunan duraklarımızdan şehrimizin diğer noktalarına kartlarını kullanarak ücretsiz aktarma yapabilecekler. Bu hususta sürücülerimiz belli noktalarda sözlü aydınlatmada bulunacak. Sefer saatleri ise yeni otogardan sabah 06.15’den itibaren 15 dakikada bir saat 23.45’e kadar yapılacak. Sabah 06.15’de yeni otogardan kalkan otobüs güzergahı dolaştıktan sonra saat 06.55’de yeni otogara ulaşacak” dedi.

15 Haziran Çarşamba günü saat 17.00’de açılışı yapılacak yeni otogarın açılışına katılmak isteyenler için Çanakkale Belediyesi önünden saat 16.30’da yeni terminal alanına araçlar kalkacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir