Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’nin Yöresel Yemeklerini Arkadaşlarına Tanıttılar

Çanakkale’nin Yöresel Yemeklerini Arkadaşlarına Tanıttılar

Çanakkale’de Anadolu Lisesi öğrencileri “Kentsel Gelişim Projesi” kapsamında ildeki yerel yemekleri arkadaşlarına tanıttı.

Çanakkale Anadolu Lisesi Müdürü Salim Eker, Kentsel Gelişim Projesi kapsamı altında gerçekleştirilen etkinlikte okullarda ilin yöresel kıyafetleri, yemekleri ve halk oyunları gibi unsurlarının tanıtımının yapıldığını belirterek, “Bu kapsamda okulumuzda da ilimizdeki yöresel yemeklerin tanıtımını yapmak istedik. 10. sınıftan 107 öğrencimizin katılımı ile ailelerinin yaptıkları yemekleri burada kermes halinde tanıttık. Buradan elde edilecek gelirle de okulumuzun kütüphanesine güncel kitaplar alınacak” dedi.

Öte yandan öğrenciler de bir yandan Çanakkale’nin yöresel yemeklerini tanıtırken, diğer yandan da elde edilecek gelirle okulun kütüphanesine kitap alınacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, özellikle ailelerine katkıları sebebiyle teşekkür ettiler.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir