Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’ye “112 Acil Çağrı Merkezi” Kurulacak

Çanakkale’ye “112 Acil Çağrı Merkezi” Kurulacak

Türkiye genelinde hizmet veren acil çağrı merkezlerinin etkin ve koordineli şekilde yürütülmesinin amaçlandığı proje kapsamında Çanakkale’ye “Acil Çağrı Merkezi” kurulacak.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan 112 Acil Çağrı Merkezleri Projesi ile Türkiye genelinde hizmet veren 110 İtfaiye, 112 Hızır Acil, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma gibi servislerin tek merkezde toplanarak acil çağrı hizmetlerinin illerde kurulan çağrı merkezlerinden etkin ve koordineli bir şekilde yürütülmesinin hedeflendiğini söyledi. Bu çerçevede ilk etapta Çanakkale’nin de aralarında bulunduğu 27 ilde 112 Acil Çağrı Merkezlerinin kurulacağını belirten Vali Tuna, “112 Acil Çağrı Merkezine yer olarak Çanakkale Ticaret Borsası civarı düşünülüyor. Böylelikle Çanakkaleli hemşerilerimiz her türlü acil durumda tek bir numarayla daha pratik ve daha kolay şekilde sorunlarına çözüm bulabilecek” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir