“Çanakkale’ye İkinci Bir Metropol Kuralım”

26 Ekim 2008

CHP lideri Baykal İstanbul’un trafik sorununa çözüm buldu; “İstanbul’da da Çanakkale’de de boğaz var. Çanakkale’ye ikinci bir metropol kuralım.”

CHP lideri Deniz Baykal, İstanbul’un trafik yükünü hafifletmek için Çanakkale’ye ikinci bir metropol kurma önerisinde bulundu. CHP İstanbul Teşkilatı tarafından düzenlenen ?İstanbul?da Ulaştırma kördüğümüne doğru tanı, doğru çözüm? konulu sempozyumdan önce konuşan Baykal; “Çanakkale’de de boğaz var. Çanakkale’yi uzun vadeli geleceğe yönelik bir yerleşim merkezi olarak düşünmeliyiz” dedi. Sempozyumda da konuşan Baykal, İstanbul’daki ulaşım sorunun sadece trafik düzenlemeleriyle çözülemeyeceğini söyledi.

HAYAT ÇIĞRINDAN ÇIKACAK

İstanbul’un içerisinden boğaz ve hatta deniz geçen bir kent olduğunu belirten Baykal kentleşme şekli açısından değerlendirildiğinde İstanbul gibi Çanakkale’nin de bir boğaz kenti olduğunu söyledi. Çanakkale’nin uzun vadeli olarak İstanbul’a alternatif metropol olarak düşünülebileceğini belirten Baykal İstanbul’da orta vadede hayatın çığırından çıkacağını dile getirerek “Bir büyük yeni yerleşebileceğimiz kenti düşünmek lazım. Çanakkale, gerçekten gelecekte sorumlu yöneticilerin değerlendirmesi gereken büyük zenginlik olarak gözüküyor” ifadelerini kullandı.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir