Çanakkale’ye Su Sporları Tesisi Yapılıyor

Çanakkale’ye Su Sporları Tesisi Yapılıyor
11 Kasım 2010

Çanakkale?de belediye ile Biga ilçesinde kurulu İÇDAŞ Demir Çelik Fabrikası tarafından yaptırılan su sporları tesisinin temeli törenle atıldı.

Atatürk caddesi üzerinde yapılacak tesisin temel atma töreninde bir konuşma yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İÇDAŞ Demir Çelik Fabrikası ile gençlerin başka alanlarda da spor yapma olanaklarını sağlamak amacıyla işbirliği çalışmalarının olacağını belirterek, ?Çanakkale deniz ve rüzgar açısından son derece uygun bir bölge. Bu tür tesislerin yardımıyla, ilerleyen zamanda dünya, ya da olimpiyat şampiyonlarının yetişeceğine inanıyorum. İÇDAŞ aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerini yapan ve bulunduğu çevreye katkı veren bir kurum. Bu anlayışın diğer kurumlara örnek olmasını diliyorum? dedi.

Temel atma töreninde bir konuşma yapan İÇDAŞ Demir Çelik Fabrikası Genel Müdürü Bülend Engin de 1 milyon TL?le malolacak tesisin 18 Mart 2011 tarihinde hizmete açılacağını belirterek, ?Çanakkale, Kurtuluş destanımızın ön sözüdür. Bu destanın evladı olan bizler, bu kentin tarihi mirasına alın teri dökerek sahip çıkmalıyız. Bu kenti eserlerimizde donatarak, çağdaş medeniyet seviyesine getirmeliyiz? dedi.

Çanakkale Belediyespor Başkanı İsmet Güneşhan da yapılan tesisin önemine dikkat çekerek, ?Biz de gençlerin sağlıklı koşullarda spor yapabilmesi için, zihinsel ve fiziksel gelişimlerini en iyi şekilde sağlayabilmesi için bu tür tesislerin yapılmasını önemsiyoruz? dedi. Yapılan konuşmaların ardından törenle tesisin temeli atıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir