Çanakkale’ye Telkari Atölyesi Kuruldu

22 Aralık 2011

Çanakkale’ye Türk Kadınlar Birliği Derneği’nin önderliğinde Belediye ve Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa çalışması ile “Telkari Atölyesi” kuruldu.

Halk Bahçesi içerisinde bulunan ahşap mekanda açılışı gerçekleştirilen Telkari Atölyesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Türk Kadınlar Birliği Derneği yönetim kurulu üyeleri ile Çanakkale Belediyesi arasında projenin uygulanmasına yönelik protokolün bir süre önce imzalandığını belirterek, “Protokol maddeleri uyarınca derneğin projeyi uygulayabilmesi için gerekli olan malzemeler ve mekan belediyemiz tarafından sağlanacak. Proje Halk Bahçesi içerisinde bulunan ahşap mekanda uygulamaya başlanacak. Telkaricilik modülü eğitimleri, eğitmen ve ustalık belgesine sahip, Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından verilecek. Eğitimler haftanın 3 günü olacak ve toplam 1 yıl sürecek. Katılımcılar telkaricilik modülü için toplamda 120 saat eğitim alarak meslek edindirme programından faydalanmış olacak. Bu proje ile katılımcılar el becerilerini geliştirerek güzel ve değerli bir sanat öğrenecek. Kadınlarımız bu işte profesyonelleşerek bunu bir meslek haline getirip hem kente, hem de kendi bütçelerine katkı sağlayabilecek” dedi.

Çanakkale Türk Kadınlar Birliği Derneği Başkanı Neriman Urgancı da dernek olarak her zaman vatandaşların yararına ve gelişimlerine katkı sağlayacak işler yapmayı kendilerine misyon edindiklerini belirterek, “Açılışını yaptığımız bu Telkari Atölyesi sayesinde kadınlarımız bir meslek sahibi olabilecekler” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir