Çanakkale’yi 5 lise temsil edecek

03 Nisan 2019

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme etabı, İstanbul ve Ankara’nın ardından 4-5-6 Nisan tarihlerinde İzmir Arena’da gerçekleşecek İzmir elemeleriyle tamamlanıyor. 24 ilden 228 okulun sahne alacağı ve 3 gün sürecek elemelerde Çanakkale’yi 5 lise temsil edecek. Çanakkaleli liseliler, 27 Nisan’daki büyük finale kalmak için Türkiye’nin dört bir yanından gelen liseli müzisyenlerle kıyasıya rekabet edecek.
Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde END Productions tarafından 22 yıldır aralıksız düzenlenen “fizy Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme heyecanı İzmir’de devam ediyor. “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip yarışmanın 4-5-6 Nisan tarihlerindeki İzmir elemelerinde, 24 ilden toplam 228 okul sahne alacak. İzmir Arena’da gerçekleşecek ve 3 gün sürecek elemelerde Çanakkale’yi 5 okul temsil edecek. Çanakkale adına bu sene; Vahit Tuna Anadolu Lisesi Dorothy – Wicked Ones, Biga Atatürk Anadolu Lisesi Carlos Santana & Rob Thomas – Smooth, Merkez Çanakkale Anadolu Lisesi Mor ve Ötesi – Yaz Yaz Yaz, Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi Bruno Mars – Uptown Funk, Çanakkale Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi Indila – Derniere Danse şarkısıyla sahne alacak.
Çanakkale’nin yanı sıra İzmir’de bu sene; Adana, Amasya, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Burdur, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Hatay, Isparta, İzmir, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Uşak, Yozgat ve Zonguldak’tan gelen binden fazla liseli yarışacak.
FİNALDE MUHTEŞEM ÖDÜLLER BEKLİYOR
fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması için 81 ildeki 8.000 liseliyi 27 Nisan’daki büyük finalde, birbirinden değerli ödüller de bekliyor. Organizasyonun 22. yılında yarışmanın ödülleri arasında, cazip para ödüllerinin yanı sıra, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi’nin üç öğrenciye vereceği Üstün Başarı Ödülleri kapsamında burs ödülleri de yer alıyor.
NAKİT PARA ÖDÜLLERİ:
Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için: 1.lik ödülü: 10.000 TL, 2.lik ödülü: 7.500 TL,3.lük ödülü: 5.000 TL. Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için: 1.lik ödülü: 6.000 TL, 2.lik ödülü: 4.000 TL, 3.lük ödülü: 2.000 TL, Kız Solist / Erkek Solist /. Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için: 1.lik ödülü: 3.000 TL,2.lik ödülü: 2.000 TL,3.lük ödülü: 1.000 TL.Okan Üniversitesi Üstün Başarı Ödülleri:Birincilik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı %100 Eğitim Bursu.İkincilik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 70 Eğitim Bursu.Üçüncülük Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 50 Eğitim Bursu.Bu kategorilerin dışında Basın Özel Ödülü ve Jüri Özel Ödülü kategorilerinde bir lise ve bir öğrenciye plaket verilecek.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir