Çanakkale’yi de Soyan Hırsız Nikah salonundan Cezaevine Gönderildi

Çanakkale’yi de Soyan Hırsız Nikah salonundan Cezaevine Gönderildi
07 Aralık 2009

Ege Bölgesi ve çevresinde resmi kurum ve kuruluşlar ile ganyan bayilerinden elektronik eşyalar çalan şebekenin firari şüphelisi, nikahının kıyılacağı gün polis tarafından yakalandı. Tutuklanan şahıs cezaevine gönderildi.

Son zamanlarda İzmir, Çanakkale ve Manisa illeri kent merkezlerinin yanı sıra ilçe ve beldelerde resmi kurum ve kuruluşlar ile ganyan bayilerinden çelik kasalarının levye, demir gibi aletler kullanılarak delinmesi ve girilen işyerlerinden elektronik eşyaların çalınması olayları ile ilgili çalışma yürüten polis ekiplerinin düzenlediği operasyonda Dikili ilçesinde A.A., A.Ç. ve İ.K. gözaltına alınmıştı. Zanlılar, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmıştı.

Çalışmanın devamında, şebekenin üyesi olan firari şüpheli Ö.T.’yi arayan polis, zanlının izine Karşıyaka’da rastladı. Firari şüpheli Ö.T.’nin İzmir Karşıyaka’da bir nikah salonunda nikahının kıyılacağını tespit etti. Aynı gün gerçekleştirilen operasyonla nikah öncesi yakalanan Ö.T., gözaltına alındı. Manisa Hırsızlık bürosu ekiplerinin gözetiminde nikahı kıydırılan şüpheli, daha sonra Karşıyaka’da sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ö.T.’ın yer göstermesi neticesinde İzmir’deki çeşitli adreslerde 1 adet dizüstü bilgisayar, 2 adet bilgisayar kasası, 1 adet server cihazı ve 1 adet bilgisayar monitörü ele geçirildi. Söz konusu malzemeler, Manisa’nın Ahmetli ilçesi ve Muradiye belde belediyesi ekiplerine teslim edildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir