Çanakkale’yi Karıştıran Tabela

Çanakkale’yi Karıştıran Tabela
15 Temmuz 2010

Çanakkale’de AK Parti İl Başkanlığı’na asılan, 40 metrelik “Biz birlikte Türkiye’yiz” yazılı tabela tartışma yarattı.

Çanakkale Motor İskelesi yakındaki AK Parti İl Binası’nda asılı tabela için MHP Çanakkale İl Başkanı Rıdvan Uz, “AKP kendi zihniyetini ortaya koymuştur. İstanbul’da Kuran Kursu yıkan, Malatya’da camii yıkan, Van’da Akdamar Kilisesi’ne 4 milyon dolar para yatıran, rögar kapaklarına Türk yazıp, camii resmi koydurtan AKP, Çanakkale İl Binası’na da hahamın siyanüs yıldızını, papazın haçını koyarak, ?Biz İslamdan başka her yere hizmet ediyoruz? demiştir. Türkiye?deki tüm inananların, bunu görüp, AKP’den kurtulması farz olmuştur” yorumunu yaptı.

TÜRKİYE MOZAİĞİ ANLATILDI

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Muzaffer Kutlu ise, tabelada, etnik köken ayrımı yapılmadığını söyledi. Kutlu, şöyle konuştu: ?Ülkemizde yaşam süren, Sünni, Yahudi, Hıristiyan yurttaşlarımız, futbolcu, doktor, sanatçı, ev hanımı, türbanlı ve asker fotoğraflarına yer verilerek, Türkiye mozaiği anlatılmaya çalışılmıştır.

Bu fotoğraflardaki vatandaşlarımız için var olan, hizmet eden bir parti olarak, ?Biz birlikte Türkiye?yiz? anlayışına etnik ayrım yapıldığı yorumu getirilmesini komik ve bir o kadar da düşündürücü buluyoruz.?

AK Parti İl Başkanlığı’na 15 gün önce asılan, üzerinde, futbolcu, sanatçı, haham, Yahudi yıldızı, doktor, papaz, haç, ev hanımı, orgeneral rütbeli asker, yeşil hilal, imam, top sakallı erkek ve türbanlı kadın figürlerinin yer aldığı, 1 metre eninde, 40 metre boyundaki, “Biz birlikte Türkiye’yiz” yazılı tabelanın kaldırılmasının söz konusu olmadığı bildirildi.,

[Kaynak: Posta]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir