Çan’da 17 Aileye Süt İneği Dağıtıldı

03 Kasım 2011

Çanakkale’nin Çan ilçesinde 14 köydeki 17 hak sahibine süt ineği dağıtıldı.

Çan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü destekli olarak hazırlanan “Çalışan, Üreten Kadın Süt Sığırcılığı Projesi” ile “Büyükbaş Hayvancılığı Güçlendirme Projesi” çerçevesinde ilçeye bağlı 14 köyde17 hak sahibine inek dağıtımı yapıldı.

Kaymakam Hasan Gözen, dağıtımda yaptığı açıklamada, 14 köyde uygulanacak olan “Çalışan, Üreten Kadın Süt Sığırcılığı Projesi” ve “Büyükbaş Hayvancılığı Geliştirme Projesi” kapsamında 8 bayan 9 erkek toplam 17 fayda sahiplerine dağıtım gerçekleştirdiklerini söyledi. Gözen, “Çan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince belirlenerek fon kurulunun 03/02/2011-1 sayılı kararıyla uygun görülen projelerin ihalesi vakfımızca yapılarak her bir büyükbaş hayvan başına 11 adet düşen gebe düve yemi ve bir yıllık hayvan hayat sigortası da dahil olmak üzere KDV hariç 222 bin 285 liradır. Genel Müdürlükçe ödeneğin aktarılmasına müteakiben ödemesi ilgili firmaya yapılacaktır. Her bir fayda sahibine üç adet gebe düve verilecek olan her iki projenin proje geri ödemeleri büyükbaş hayvanların tesliminden 36 ay sonra başlayarak altı eşit taksitle sekiz yılda ödenecektir” şeklinde konuştu.

Köylerdeki dağıtıma Kaymakam Hasan Gözen, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Kahveci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, İlçe Müftüsü Ali Osman Bayrak ve vakıf personeli katıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir